30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Київщина: перевірять, як мери виконують обіцянки

Прес-служба Міжфракційного депутатського об’єднання «ДЕПУТАТСЬКИЙ КОНТРОЛЬ»

(01001, Київ, вул. Грушевського,10, +38(098) 96-33-88-4
[email protected]  | www.depcontrol.org
www.facebook.com/depcontrol)

Чи виконують мери Київщини свої обіцянки? Міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль» ініціює кампанію з перевірки мерів 24 міст Київської області. Протягом двох місяців ми аналізуватимемо, як місцеві голови виконують свої передвиборні обіцянки і чи згадують про них взагалі.
Ми перевіримо, хто з мерів уже встиг роздерибанити місцевий бюджет, а хто – виявився справді чесним керівником. Але це ще не все. Другим етапом перевірки ми з’ясуємо, скільки обіцянок мерів були втілені в життя, а скільки – пішли у небуття.
«Головна мета кампанії: показати громадськості реальні результати роботи її місцевих голів, – зауважує  голова Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Вадим Руденко. – Ми не займаємося політичною агітацією. Наше об’єднання є незалежне і не орієнтується на якихось конкретних лідерів. Члени МДО – представники усіх фракцій коаліції. Наше завдання – домогтися того, щоб українці не наступали на одні і ті ж граблі та віддавали голос на виборах не за гарні слова, а за реальні дії».
Реформа децентралізації, що вже впроваджується в Україні, дає більше повноважень очільникам міст. Тому така кампанія – це серйозний крок для еволюції політичної влади.
Серед інших завдань, які ми ставимо перед собою:

  1. Виробити політичну культуру населення: громадськість повинна ознайомлюватися з передвиборчою програмою кандидата у мери та слідкувати за її виконанням;
  2. Виховати принцип політичної відповідальності у місцевих голів, властивий розвиненим демократіям;
  3. Ініціювати діалог влади з громадським активом задля виявлення та вирішення нагальних проблем міста.

«Люди повинні орієнтуватися на багаторічну перспективу, а не на кількаденні запаси гречки. Досить покладатися на брехунів, які обіцяють золоті гори, а самі розкрадають сотні тисяч з державної казни!» – наголошує народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Михайло Гаврилюк.
«Депутатський контроль» вже направив звернення до міських голів. У них ми просимо надати передвиборну програму кандидата на посаду очільника міської ради та –окремо – звіт про стан її виконання. Якщо бодай один  пункт із програми не виконано, вимагаємо поінформувати про причини. Для комплексного моніторингу роботи міських голів ми збиратимемо інформацію з відкритих джерел, долучатимемо до обговорення громадськість, місцевих активістів, представників ЗМІ та депутатів місцевих рад.
Щотижня ми оприлюднюватимемо результати діяльності кількох міських голів, щоб поступово оприлюднити повну картину співвідношення взятих та виконаних ними обіцянок.
Маємо надію, що всі мери чесно виконували свої обов’язки, і пройдуть «Депутатський контроль»!