06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Відпочинок біля води

Ігор РИБЕЦЬ, інспектор Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській області, старший лейтенант служби ЦЗ

За вікном — літо. Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого — до лісу або річки.Тому на часі говорити про воду, а точніше — про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість.

Усім відомо, що вода — чудодійний засіб оздоровлення організму.Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

Станом на серпень 2015 року у Вишгородському районі зареєстровано 10 випадків загибелі людей на водних об’єктах.

Як уникнути трагедії.Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на «дикому» пляжі чи у незнайомому місці — не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.

Купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не є передбачуваною. До плавок потрібно прикріпляти шпильку: якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів.

Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження — головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним, ретельно виконуйте поради рятувальників!