31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Пісня — заради єднання

6 n

DSC00101

DSC00104

DSC00111

DSC00114

DSC00123

Галина МАКАРЕНКО

ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

На свято Преображення Господнього, Другого Спаса, фольклорний колектив «Золотий вік» подарував Вишгороду незабутню зустріч з прекрасним.

Відклавши турботи і справи, вишгородчани та гості міста поспішали на площу біля Будинку культури «Енергетик», де була призначена зустріч із цим самобутнім колективом. Утім, через негоду, місце концерту його організаторам — Вишгородському територіальному центру соціального обслуговування та Вишгородському районному Будинку культури “Енергетик” — довелося трохи скоординувати, запросивши глядачів до зали Будинку культури.

— Наш колектив вже добре відомий у місті, — говорить директор територіального центру Наталія Рудько, —  його хочуть слухати, чекають зустрічей із ним, репертуар до смаку різним віковим категоріям. Залучаючи меценатів, ми намагаємось все робити для того, щоб зустрічі самобутніх митців і цінителів їх таланту ставали частішими. І саме у такі, святкові дні, щоб зробити їх ще більш святковими і урочистими.

Реакція залу, який після кожної пісні вибухав бурними оваціями, повною мірою підтвердила ці слова — колектив зростає професійно, колектив розширює репертуар, включаючи до нього нові пісні, колектив збільшує число своїх шанувальників. Дорослі дозволяли собі лише оплески та підбадьорливі вигуки, а дітвора була безпосереднішою — навіть пританцьовували.

— З недавніх пір, коли вперше почув вас на конференції районної організації Товариства Червоного Хреста, я теж ваш шанувальник, — зізнався генеральний директор компанії «Альянс краси» Вадим Геращенко, вручаючи самодіяльним митцям подарунки — набори продукції компанії. — Резонанс ваших голосів — це справжня музика української народної душі. Дякую вам за ваші пісні, за вашу майстерність і небайдужість до відродження української культури.

До речі, про пісні. «Золотий вік», музичним керівником якого є Володимир Ткаченко, виконує здебільшого українські народні, є у них в репертуарі і твори відомих українських поетів та композиторів, серед  авторських — пісні на слова і музику художнього керівника колективу Тамари Шевченко.  Та якою б не була пісня у виконанні «Золотого віку», це завжди пісня про Україну і пісня за Україну. Про її традиції, про її біль і втрати, про її надії і надбання, заклик до єднання заради миру і добра, бо Україна — це одне, що у нас у всіх є спільного. Цей концерт у день великого релігійного свята – Преображення Господнього — і напередодні великого державного свята — Дня Незалежності — якраз і став отаким місточком єднання українців — за Україну, за її долю, за її розквіт…