01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

У Сувид на двох колесах

Велокоординатор Вишгород

[email protected]

Улітку 2015 року в Київській області відбулась серія літніх веломандрівок на вікенду віддалені села Вишгородського району під назвою GreenVelo. Це пілотний проект з розвитку зеленого туризму, який реалізувала цього літа Вишгородська районна державна адміністрація спільно з громадськими організаціями та місцевими мешканцями.

Вже відбулось п’ять захоплюючих веломандрівок у села з незайманою природою (Пилява, Вахівка і Сувид) та облаштованими для прийому туристів стоянками. Напередодні Дня незалежності, 22–23 серпня, відбудеться черговий велопохід — у село Сувид (за 50 км від Києва) (https://www.facebook.com/events/1017067881658145/).

“Веломандрівки GreenVeloу Вишгородському районі — це 50, 60і 70 кілометрів по чудовій асфальтованій дорозі від Києва. Там дуже обмежений потенціал сільськогосподарського виробництва і промисловості, тому ми впевнені, що майбутнє таких сіл — це сфера послуг, зелений туризм», — вважає голова Вишгородської райдержадміністрації Олександр Горган. На його думку, велотуризм запустить систему розвитку малих сіл, створить екологічні робочі місця та врятує села від знелюднення.

У кожному дводенному велопоході, які відбувалися цьго літа у Вишгородському районі щодватижні, брали участь від 30 до 50 туристів. Для велосипедистів не лише організовували харчування на місці ночівлі біля села місцеві господині, але й виступали сільські хори. Вартість участі у веломандрівках зараз є дотаційною, тобто внесок учасника (200 грн) менший за витрати на організацію (триразове харчування на місці ночівлі, супровід велокоординатора і веломеханіка, мікроавтобус, який везе речі мандрівників). У майбутньому велопоходи планується зробити самоокупними та рентабельними.

«Коли довго мрієш і якщо ще й трошки працюєш, то мрія обов’язково має здійснитися. Ми мріяли, щоб у нашому селі почав розвиватися зелений туризм, і це сталося завдяки велопоходам цього літа. Спочатку було важко організувати гідний прийом, але тепер у нас у селі чекають нових туристів і готові прийняти навіть більші групи. Ми сподіваємося, що це тільки початок, до нас можна приїжджати і взимку (кататися на лижах, санчатах, конях), і завдяки туристам село буде процвітати», — розповідає голова сільради Вахівки Валентина Жарська.

У Вишгородській райдержадміністрації наголошують, що для перетворення велотуризму на окрему галузь економіки, яка приноситиме сталий прибуток, необхідно створити мережу придорожнього велосервісу та облаштованих туристичних стоянок у селах. Проект відповідної велоінфраструктури в місцях проміжних і кінцевих зупинок туристів було презентовано під час Зеленого велофоруму Київської області 25 липня.

Організаторами велопоходів у Вишгородському районі є райдержадміністрація, громадські організації («Асоціація велосипедистів Києва», вишгородські ГО «АпТаун», студія «Творчі Люди») і веломагазин «Помаранчевий ровер».

У селі для велотуристів організовують гостинний прийом і смачне частування місцеві господині. У веломандрівках GreenVelo заборонено вживання алкоголю, а куріння заборонено в місцях загального збору учасників. Більше інформації про веломандрівки у Вишгородському районі можна отримати на сторінках у соцмережах: https://www.facebook.com/Greenvelosummer і http://vk.com/greenvelosummersuvyd photo yevgen varyuta

vakhivka stil photo Pavlo-Tsybenko

varenyky photo photo pavlo-tsybenko

VR120 start dai

start greenvelo photo natalya-sydorenko