31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Фонтан — не басейн!

Влас. інф.

Сьомого серпня ввечері на площі біля БК «Енергетик» запрацював фонтан. Це вже третя спроба за останні три десятиліття. Кілька років тому в ньому плавали золоті рибки, і метелики прохолоди летіли на алею міст-побратимів. 

Спіймати золоту рибку намагалися деякі вразливі особи, котрим у дитинстві, мабуть, читали одноіменну казку щовечора. Та не вийшло, занадто меткими виявилися хвостаті красуні, тож і дожили до зими.

Рибки поселилися в акваріумі, а оновлений фонтан мріяв про оновлену площу. Досконалості немає меж, тож разом із кольоровою бруківкою з’явилися родзинки і у фонтані: підсвічені кольоровими променями струмені води.
Лавочки біля фонтану відразу сподобалися вишгородцям: і вдень, і вночі там людно, а молоді мамочки радо споглядають, як малеча хлюпається у фонтані. Та зворушлива на перший погляд картина демонструє страшну небезпеку. За кілька днів уже зламано три сопла, що регулюють струмені води, обірвано кабелі, а вони, між іншим, — електричні та під напругою. (До речі, у європейських країнах масове плюскання у фонтанах спричинило спалах вірусних інфекцій.)
Шановні вишгородці, особливо — матусі і бабусі! Стежте за безпекою своїх дітей!
Фонтан на площі — ДЕКОРАТИВНИЙ, площа ємності, наповненої технічною водою, — умовна, і для пиття чи купання вона не придатна, це — небезпечно!
Замість післямови. У соцмережах після Дня міста з’явилися «коменти», розраховані на дешевий самопіар на «критиці». Надаємо коментарі фахівців.
Максим РУБЛІВСЬКИЙ, ПП,
який займається благоустроєм міста:
— Автоматичний полив газонів біля БК «Енергетик» і біля стели та скейт-парку на набережній Київського «моря», на алеї міст-побратимів біля ЗОШ № 1 і пам’ятного знаку героям-чорнобильцям на розі вул. Н. Шолуденка та Набережної здійснюється з 3-ої до 6-ої ранку щодня. Та при нинішній спеці рулонні газони приживаються не одразу. Буквально за кілька тижнів обіцяють більш прохолодну погоду, сприятливу для їхньої адаптації.
Андрій МАКСИМЕНКО,
директор ТОВ «ВКФ «Влада»:
— Із моменту відкриття довелося вже два рази ремонтувати фонтан, що має систему контролю рівня води, автоматичне вмикання (до 7-ої ранку) та вимикання (о 24:00) та побудований за останніми технологіями й інженерними розробками.
Чаша фонтану обкладена гранітом, верхні перекриття мають термічну обробку. Вісім форсунок (виробництва «Safe Rain», Іспанія) можуть змінювати кут нахилу і, відповідно, — картинку: 12 прожекторів підсвічують струмені та монумент червоним, синім, зеленим і білим кольорами із 20:00 до 24:00.
Ми дуже старалися, бо хотіли порадувати вишгородців до Дня міста. Громадяни, не ламайте красу і прохолоду!