31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Небезпека торфяних пожеж

Вишгородський районний відділ ДСНС України у Київській області

Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей та значних матеріальних збитків та катастрофи.

З початку 2015 р. на території Вишгородського району зареєстровано 300повідомлень(у 2014 р. — 72) про пожежі, з них горіли трав’яні настили— 163, сміття — 19, торф — 22.Зросла кількість пожеж, пов’язаних із займанням трав’яного настилу та торфу.

Так, цього року під час весняно-літнього періоду на території Вишгородщини масштабно горять торфовища. Такі пожежі практично не піддаються гасінню та створюють дискомфорт населенню.

Основна кількість випадків загоряння торфу чи трав’яного настилу — в сільській місцевості. На даний момент рятувальники ліквідують загоряння в с. Демидові (в трьох різних місцях), Козаровичах, Гуті-Катюжанській, Катюжанці, Червоному.

Ліквідацію таких пожеж найчастіше ускладнюють важкодоступність районів гасіння і їх віддаленість від джерел водопостачання. У той же час потреба уводі може досягати декількох тисяч тонн на добу. Тобто, для постійної роботи та подачі води в осередки загорянь потрібно багато фізичних сил та матеріальних витрат.

З початку року на гасіння торфяників рятувальники використали поливно-мастильних матеріалів на суму близько 130 тис. грн. Щоденно 20 чоловік особового складу та 8 одиниць спецтехніки рятувальників Вишгородщини задіяні в гасінні торфяних пожеж.

Значних незручностей додає спекотна погода, яка триває в Україні протягом декількох тижнів.

Як свідчить статистика, більшість випадків загоряння торфовищ виникає через недотримання правил пожежної безпеки та необережне поводження з вогнем: непогашене вогнище, кинутий недопалок тощо. Винуватці цих бід переважно люди, які злочинно-зневажливо проявляють недбалість. Тому просимо населення дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час пожежонебезпечного періоду. Не залишайте без нагляду розпалені вогнища. Будьте обережні у поводженні з відкритим вогнем. При виявленні місця загоряння повідомляйте до ДСНС за телефоном 101.

Тільки спільними зусиллями можна створити надійний заслін від пожеж.