21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

НИТКА НАДІЇ для Івана Скрипченка

Влас. інф.

Іван Скрипченко народився у 1998 році абсолютно здоровою дитиною. Ріс активним, цікавим, рухливим хлопчиком. Мав багато друзів, захоплень, мріяв про майбутнє, як і всі однолітки. У 2004 році пішов до школи.
Усе змінилося, коли виявилися перші ознаки хвороби. Почав деформуватися лікоть на руці. Лікарі ставили різні діагнози і навіть наклали гіпс. Але нічого не допомогло, ставало тільки гірше. З часом стали боліти всі кістки, деформуватися голіностопна частина ноги та коліна. І тільки коли вже Ваня не зміг ходити до школи, лікарі поставили діагноз ЮРА (ювенільний ревматоїдний артрит), переважно суглобна форма, швидко прогресуючий поліартрит.

Хвороба змінила і Йванкове життя, і сім’ї — він навчався вже вдома, чергуючи уроки з лікуванням. Друзі поступово розгубилися. Кожного року страшний діагноз усе більше обмежував можливості підлітка, який мав би дорослішати, набиратися сил і здоров’я. У Івана все навпаки — суглоби ще більше деформувалися, одна нога почала всихати і стала коротшою, від болю в тілі важко було заснути вночі, а вранці без милиць не завжди виходить вставати.
На жаль, українські лікарі не можуть зупинити хворобу. А якщо дозволити їй прогресувати, то майбутнє — інвалідне крісло. На ліки, що лише частково дозволяють не погрішити стан підлітка, потрібно до 20 тис грн. у місяць (така підтримуюча терапія має тривати рік-два, не менше).
Сильний дух, міцний характер, неймовірна жага до повноцінного життя та спілкування день за днем допомагають йому боротися, йти до здійснення своїх мрій. Хвороба змусила Ваню раніше подорослішати та зовсім інакше дивитися на своє життя.
Він не тільки втратив, а й отримав. Зараз він ходить до церкви, де знайшов багато друзів, які його люблять і підтримують. Ваня вірить, що сила віри, яка живе в його серці, створить чудеса.
У хлопця є шанс — лікування за кордоном. Ніна Миколаївна Журавльова — одинока мати, що сама виховує сина-інваліда. Тож має велику надію на небайдужих людей, які допоможуть коштами на лікування.
Благодійні фонди, громадські організації, депутати й усі небайдужі громадяни! Коли 1 500 людей зберуть по 100 грн — цього буде достатньо на діагностику і дорогу до Ізраїлю та назад, в Україну.
Реквізити для безготівкового поповнення карткового рахунку:
1) через термінали або каси «Ощадбанку» можна перераховувати кошти на картку 26254520206638 (Ніна Журавльова);
2) через термінали або каси «Приватбанку» можна перерахувати кошти на картку: 4731 2171 0499 0468 (Ніна Журавльова).
Докладніше — за телефоном:
097-723-76-47 (Журавльова Ніна Миколаївна — мама Івана Скрипченка).
Від редакції. Кошти для діагностики Тетяни Антоненко з Ясногородки (газета № 28’2015 від 11 липня) – зібрали. Спасибі всім небайдужим мешканцям міста і району, які подали руку допомоги дівчинці.