31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Площа імені В. Решетняка

Підтримуємо звернення громадських організацій

В. о. Вишгородського міського голови, секретарю міської ради М. С. Решетніковій
Шановна Маріє Степанівно!
Міська рада ветеранів підтримує звернення громадських організацій міста Вишгорода про присвоєння одній із площ або вулиць Вишгорода імені справжнього патріота нашого міста, мудрого керівника Решетняка Віктора Олександровича (посмертно).
Його внесок у соціально-економічний розвиток Вишгорода є надзвичайно вагомим і залишиться в пам’яті багатьох вишгородців.
Вважаємо: найкращим місцем для вшанування його пам’яті є площа біля Будинку культури «Енергетик» у центрі міста. Цю площу Віктор Олександрович хотів зробити найкращою.
Сьогодні вона носить ім’я Строкова. Щоб зберегти пам’ять про керівника Київських ГЕС і ГАЕС, ми пропонуємо назвати його ім’ям площу на розі вулиць Набережної та Промислової, де знаходиться пам’ятник комсомольцям 1920-х років.
Підстава: Постанова Вишгородської міської ради ветеранів від 30.06.2015 р. № 6/45.
З повагою

голова ради ветеранів війни і праці Петро ЖУЛАНОВ

Наш почесний обов’язок — вшанувати пам’ять

Вишгородській міській раді
Шановні колеги!
14 червня 2015 року пішов із життя Вишгородський міський голова, член правління Асоціації міст України, кандидат медичних наук Решетняк Віктор Олександрович. Він був визначним керівником, який активно займався розвитком і розбудовою міста Вишгорода. Усе його життя — безкорисливе служіння людям. Завдяки йому розпочалась нова епоха Вишгорода — становлення його як сучасного європейського міста.
З огляду на наш почесний обов’язок — вшанувати пам’ять видатного міського голови — звертаюсь до вас із проханням перейменувати одну з вулиць м. Вишгорода на честь Решетняка Віктора Олександровича. Належною правовою підставою такого рішення може слугувати необхідність забезпечити виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» від 09 квітня 2015 року, підписаний Президентом України.
Сподіваюсь на підтримку даної ініціативи та схвального рішення Вишгородської міської ради.
З повагою

голова Вишгородської районної адміністрації Олександр ГОРГАН

Збираємо підписи вишгородців

Секретарю Вишгородської міської ради
М. С. Решетніковій
Шановна Маріє Степанівно!
Звертаємось до Вас з пропозицією увічнити пам’ять видатної людини, особистий внесок якої є неоціненним для нашого міста, — Віктора Решетняка — та присвоїти площі міста або новоствореній вулиці його ім’я, а саме: вулиця Віктора Решетняка або площа Віктора Решетняка.
Також повідомляємо, що ГО «ВИШГОРОД — НАШ ДІМ» має намір організувати збір підписів мешканців міста з цієї ініціативи.
З повагою

голова ГО «Вишгород — наш дім» Володимир ЛІСОГОР

Це була його мрія…

До Дня міста, з ініціативи Віктора Решетняка, планувалося відкрити новий комунальний театр. У нашій розмові ми дійшли висновку, що сьогодні місто потребує культурологічного прориву.
На одній із сесій міської ради Віктор Олександрович намагався внести це питання в порядок денний, але депутати відхилили його, мотивуючи тим, що сьогодні це не актуально. Тоді вирішили піти іншим шляхом — були проведені перемовини з театрами Києва про презентацію Театру антрепризи до Дня міста Вишгорода, а також досягнуто домовленість про показ до кінця року десяти вистав кращих театрів Києва. Проте життя розпорядилося інакше…
Я не випадково розповідаю про цю маловідому сторінку із життя Віктора Решетняка — людини, яка мислила по-господарськи, яка перетворила Вишгород в одне з найкращих міст України…
То що ж робити? Чекати манни небесної? Невже ми не в змозі зробити гуртом те, чого не встиг Віктор Олександрович?
Колектив театру, який уже почав створюватись, готовий відкрити двері всім творчим людям нашого міста. Отож, запрошуємо до співпраці політиків, бізнесменів, усіх небайдужих вишгородчан.
Врешті-решт, не святі горшки ліплять. Разом ми зможемо реалізувати ідею нашого мера — це буде найкраща пам’ять про нього! Театр, про який він мріяв, має бути названий іменем Віктора Решетняка…

Олександр КОЛОТ, актор, режисер, журналіст

Вшануймо пам’ять світлої людини

Громадська благодійна спілка інвалідів «Онкочорнобиль» підтримує ініціативу громадських організацій міста та розлогий загал вишгородців щодо вшанування пам’яті світлої людини, великого патріота Вишгорода Віктора Решетняка.
Віктор Решетняк, насамперед, запам’ятався вишгородцям своєю широкою благодійною діяльністю і підтримкою незахищених верств населення, зокрема, громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. І його добродійні справи назавжди залишаться у пам’яті людей.
Ми пропонуємо розглянути питання про присвоєння площі біля Будинку культури «Енергетик» імені Віктора Решетняка. Водночас назвати іменем Григорія Строкова площу в районі ГЕС біля знаку «Чайка» або площу, де знаходиться пам’ятник комсомольцям — будівничим Київської ГЕС на вул. Набережній (тут у 60-ті роки знаходився штаб будівництва ГЕС).

Віктор ЛУК’ЯНЕНКО, голова громадської благодійної спілки інвалідів «Онкочорнобиль»