29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Здоров’я. Професіоналізм. Освіта

26.06

Христина РУЗАМ
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

«Здоров’я. Професіоналізм. Освіта» — ці три чарівних слова — на сертифікаті, які отримала група громадянок різного віку, які закінчили спеціальні курси доглядальниць. Дехто з них роками доглядає за лежачими рідними, дехто вирішив опанувати нову професію.
На сертифікаті, що дає право доглядати за важко хворими, три підписи — голови Вишгородської районної організації Товариства червоного Хреста України, Вишгородського міського голови (пам’ять Віктора Решетняка вшанували хвилиною мовчання) та директора Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів — саме туди на навчання направили і кількох безробітних, що стоять на обліку (Центр зайнятості оплачує і медогляди та медкнижку), — отримати професію бджоляра, перукаря або секретаря керівника.
Діляться враженнями Олена Войтюк, Ольга Думанська, Анастасія Міськова, Маріанна Залецька, Олена Комарницька, Яніна Неросляк, Ольга Писаревська: «Спочатку ми не уявляли, куди нас везуть. Виявилось: умови — пречудові, відмінне харчування. Та головне — ми почали думати один про одного і про ближнього, нас цього навчили.
Поводились з нами дуже чемно. Спілкування було дуже конструктивним. Програма — чудова. Вразила кваліфікація викладачів і таланти студентів, які там навчаються (дотепний День медика і незабутній концерт — на їхній творчій совісті).
Чимало цікавого розповіли двоє лекторів — переселенці з Донбасу: дерматолог-венеролог (працює на Київському експериментально-протезно-ортопедичному підприємстві, що на вул. Фроловській у Києві, надає безоплатну допомогу постраждалим у АТО) та його дружина — гастроентеролог».
Заступник директора Центру Наталія Малиновська передала директору центру медико-соціальної реабілітації ВРО ТЧ Світлані Данилюк методичні рекомендації та програму курсів і поділилась меседжами концепції соціально-психологічної допомоги, котру реально надавати на базі Центру — у співпраці з Вінницьким інститутом реабілітації інвалідів і Вишгородської районної червонохресної організації.
У планах — дистанційне навчання. Восени ц. р. набирають нову групу доглядальниць/доглядальників. Записуйтесь за тел: (04596) 52-638 (медико-соціальний реабілітаційний центр ВРО ЧХ України, вул. В. Симоненка, 5)
Школа доглядальниць —
чит. на сайті газети