24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Школа доглядальниць

P6260105

Анастасія ЛЕСИК
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Вивчивши пропозиції своїх клієнтів і підопічних, Вишгородська районна організація Товариства Червоного Хреста України організувала спеціальні короткострокові курси за напрямом підготовки «доглядальниця за тяжкохворими в домашніх умовах».
Курси були організовані в рамках «Програми розвитку Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста на 2015 рік», прийнятої Вишгородською міською радою. До розробки та реалізації програми був залучений авторський колектив Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів при Міністерстві соціальної політики України, а також консультанти — Вишгородський міський голова, лікар вищої категорії Віктор Решетняк, голова районної організації Товариства Червоного Хреста, магістр державного управління Ірина Правдива.
«Ми з самого початку мали підтримку в реалізації цього проекту від Вишгородської міської ради, — розповідає голова районної червонохресної організації Ірина Правдива. — Дякуючи цьому, сьогодні вже 12 слухачів (це — особи, котрі на сьогодні не працюють, дехто перебуває на обліку в Центрі зайнятості, троє — переселенці) успішно завершили підготовку на курсах, отримали сертифікати державного зразка і зможуть застосовувати отримані знання на практиці, професійно допомагаючи хворим».
Навчання — безкоштовне, проводилось воно на базі Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів (с. Лютіж) для мешканців міста Вишгорода, які прагнуть отримати відповідну професійну підготовку. Запроваджуючи навчання, районна організація ТЧХ та міськрада переслідували дві цілі. Перша — дати можливість громадянам підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці, оскільки зараз не так і просто знайти роботу, особливо людям старшого віку. А друга — допомогти детально опанувати навиками догляду за хворими в домашніх умовах. Адже, незважаючи на те, що сьогодні дуже багато сімей стикаються з проблемами догляду, скажімо, за лежачим хворим, професійний догляд забезпечити може не кожен.
Вручення сертифікатів відбулося за участі представників Вишгородської міськради, Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, районної організації Товариства Червоного Хреста, Центру зайнятості, управління соціального захисту населення та громадськості. Як зазначила виконуюча обов’язки Вишгородського міського голови Марія Решетнікова, міськрада завжди підтримувала і буде підтримувати районну організацію Товариства Червоного Хреста у реалізації соціальних проектів. Вона побажала учасникам курсів, щоб набуті ними знання слугували людям на добро.
Коментуючи перший етап проекту «Доглядальниця», Ірина Правдива зауважує, що задоволена і рівнем викладачів, і зацікавленістю у набутті знань учасниками курсів: «Ми відчули, що робимо корисну справу, як і те, що сюди прийшли люди, які і справді зможуть якісно, добросовісно, а тепер іще й професійно виконувати цю складну роботу. Тепер сім’ї, які проживають у місті і потребують таких послуг, можуть звертатись до Товариства, ми надамо спеціаліста (умови роботи та оплата за домовленістю сторін). На наше переконання, проект доцільно продовжити і в районі».