26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

МАМИН місяць липень

P6240109

Анастасія ЛЕСИК
ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

Реалізуючи проект «Пом’якшення наслідків переміщення для жінок та сімей в Україні», що здійснюється за підтримки уряду Японії, Вишгородська районна організація Товариства Червоного Хреста провела вже кілька заходів для дітей.
Проект, що реалізується в Полтавській, Сумській, Херсонській, Київській областях та в Києві, орієнтовано на жінок, дітей та внутрішньо переміщені сім’ї. І основна його мета — зменшення негативних наслідків процесу переміщення.
Розповідає голова Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Правдива: Як це можна зробити? Методика соціальної роботи з родинами та дітьми досить проста — орієнтувати їх на позитив, заповнити їх дозвілля арт-терапією, екскурсіями, іграми, відвідуванням театрів та виставок. Такі та подібні заходи дозволяють їм впоратися з втратами, активніше будувати свої соціальні навички та дружні стосунки в новому середовищі. Психологічна підтримка жінок і дітей має також сприяти покращенню їх фізичного і психічного благополуччя, поверненню до нормальної, повсякденної діяльності в післякризовий період».
На поїздку до парку розваг у Білій Церкві зголосились 40 осіб, і всі без виключення лишились задоволеними, адже гарно провели час, зарядились позитивом, якого їм вистачить надовго. А через кілька днів уже інша група (31 особа) відвідала зоопарк у селі Демидів. Тут про отриманий позитив можна й не говорити — діти та і їхні батьки буквально танули від споглядання кумедних тваринок. Здавалось, вони ладні поселитись поряд із ними, щоб тільки мати можливість частіше спілкуватись.
У проекті особлива увага приділяється жінкам, оскільки вони часто є доглядальницями і несуть велику відповідальність за успішність реабілітації дітей після кризи. Крім того, в більшості випадів саме жінки відіграють велику роль в адаптації та соціальному благополуччі дітей. Отож районна організація Товариства Червоного Хреста намагається сфокусувати свою роботу і на цьому моменті проекту, активніше залучати і батьків до проведення заходів. Щоб ця робота проводилася більш чітко, працівники Товариства разом із мамами сформували групу взаємодопомоги, розробили план роботи на липень, що передбачає майстер-класи, поїздки, зустрічі з цікавими людьми та інші заходи, які допоможуть членам внутрішньо переміщених родин швидше і менш болісно адаптуватись на новому місці.