21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

…І папороті цвіт на полотні

DSC01098

DSC01106

DSC01111

DSC01139

DSC01140

DSC01155

DSC01089

Олександр КОНОНЕНКО
ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

У приміщенні актової зали Вишгородської центральної районної лікарні відбулася виставка робіт вишгородських майстринь – вчительки образотворчого мистецтва Жанни Захарової та лікаря-рентгенолога Світлани Жовтобрюх.

В один із днів роботи виставки її відвідали учасники клубу «Майстриня» Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

«Багато хто з них і сам малює чи вишиває, — розповідає завідуюча відділенням соціально-побутової адаптації терцентру Ірина Войтенко. — Отож їм цікаво було поспілкуватись з авторами виставки, як зі своїми колегами, прокоментувати кожен виріб, висловити свої враження».

А представлені на виставці експонати і правда треба було розглядати кожен окремо, щоб висловити усі емоції і почуття, які викликали чарівні букети, створені пензлем і нитками. Жанна Кирилівна —  малює. І її творчий доробок уже не сплутаєш з якимось іншим автором, а такого «Цвіту папороті», від якого перехоплює подих, не знайдеш навіть у іменитих майстрів. На цій виставці відому на Київщині майстриню супроводжували також її легендарні глиняні «персони» — Одарка і Карась, композиції «Засновники Києва», «Вареники», «З ярмарку»…

А ось Світлана Іванівна квіти вишиває — нитками і бісером. Коли вперше поглянеш на них, то й не зрозумієш відразу — це картина чи фото. Адже в трояндах — вирізьблено кожен відтінок кольору, кожна тінь чи сонячний відблиск, навіть маленькі росинки…

Відвідувачів виставка дуже захопила, і вони зійшлися на думці, що подібні експозиції потрібно організовувати для перегляду ширшої аудиторії, оформляти у більш вишукані оправи, як справжні дорогоцінності — бо вони того варті.