09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Міські ветерани у власній хаті

3

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

До війни в українців ставлення особливе — в усіх поколінь. Тому у День пам’яті і скорботи 22 червня до братської могили на вул. Шкільній у Вишгороді, де поховані захисники і визволителі Вишгорода, що загинули у 1941 і 1943 рр., прийшли фронтовики, ветерани військової служби і праці, представники державної та місцевої влади — уклонитися солдатському подвигу і подякувати за життя. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих і нагадали про увагу до живих.
З ініціативи Вишгородського міського голови Віктора Решетняка однією з найперших міських програм була «Програма підтримки міської ради ветеранів війни і праці». Учасники і діти війни, партизани та репресовані тощо проходили щорічну диспансеризацію. Найнужденнішим була організована стоматологічна допомога (протезування), вони отримували продуктові набори від міської ради до Дня Перемоги, Дня людей похилого віку, Дня інвалідів.
Сивочолі вишгородці одержують не лише матеріальну допомогу, вони беруть участь у всіх загальноміських заходах, зустрічах з молоддю, екскурсіях і, у найкращих українських традиціях, — у громадському житті (про це завжди з гордістю говорив на європейських форумах Вишгородський міський голова Віктор Решетняк).
У вирішенні усіх питань життєдіяльності міста влада дослухається до старійшин, їхнього досвіду і мудрості. Хор «Ветеран» (керівник Анна Покровська) успішно виступає на святах і залучає до патріотичного виховання дитячі ансамблі «Спадкоємці переможців» і «Домісолька» (керівник — той же).
Та от одна проблема впродовж багатьох років не була розв’язана: міська рада ветеранів не мала власного приміщення. Збиралися то у міському центрі творчості «Джерело», то у військкоматі. Вишгородський міський голова, син фронтовика, брав до серця турботи літніх людей. І от, за його дорученням, питання вирішено.
Найактивніше попрацював депутат округу, голова громадської організації «Вишгород — наш дім» Володимир Лісогор. Відтепер ветерани-вишгородці мають власний офіс: 19 червня 2015 р. міська громадська організація Української ради ветеранів війни, праці та військової служби отримала приміщення на вул. Б. Хмельницького, 7.
«Це прощальний подарунок від нашого мера, який пішов у кращий із світів, — кажуть, витираючи сльози, старенькі. — Царство Небесне Віктору Решетняку, а його команді — продовжувати роботу на благо міста».