09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Студенти вивозили бурштин

ГУ ДФС у Київській області

Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль», у співпраці зі службою авіабезпеки Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», вкотре зупинені спроби незаконного вивезення бурштину літаком за межі України.

Громадяни Китаю, відлітаючи з України на батьківщину, транзитом через Російську Федерацію, намагалися вивезти 7,5 кг та 6,5 кг бурштину.

Студенти-іноземці обрали спрощену систему митного оформлення — «зелений коридор», тим самим заявивши, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України.

Під час перевірки у багажному відділенні залу «Відліт» на рентген-апараті у багажі громадян Китаю виявлено речовину природного походження коричневого кольору з різними відтінками, що за зовнішнім виглядом має ознаки дорогоцінного каміння органогенного походження у сировині (а саме — бурштину). В одній дорожній валізі пасажирки знаходилося 4 пакети, обмотані стрічкою, загальною вагою 4,3 кг, а в іншій —3 пакети загальною вагою 3,2 кг. Також у дорожній валізі пасажира знаходилися 2 пакети бурштину та в іншій ще 4 пакети. Речовина містилася серед особистих речей іноземців без ознак приховування.

За фактами порушення митних правил складено протоколи. Бурштин вилучено до винесення судом рішення у справах.