26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

КОМУНАЛКА В УКРАЇНІ НАЙДОРОЖЧА В ЄВРОПІ

З новими тарифами українські родини найбільше в Європі витрачатимуть на житлово-комунальні послуги у співвідношенні з своїми зарплатами.

Після підвищення вартості житлово-комунальних послуг більше половини своєї зарплати громадяни віддаватимуть за світло, газ та опалення. Такими є дані Інституту соціальних досліджень.

—Цього року зарплату українців не проіндексували. По факту це означає, що доходи людей нижчі, ніж прожитковий мінімум, тоді як вартість тарифів збільшили у сім разів. І все це уряд називає «реформами» і євроітеграцією. Кабмін просто грабує українців! — каже координатор ГО “Автомайдан Київ” Дмитро Карп.

На основі досліджень Інституту соціальних досліджень та матеріалів телеканалу 24 ми підготували інфографіку, яка ілюструє співвідношення витрат на комунальні послуги до зарплати в Україні та країнах Європи.

Очевидно, що витрати українців на комунальні послуги найбільші у Європі у співвідношенні до середньої зарплати і складають більше половини місячного доходу громадян — 57,3%. Водночас, у сусідній Румунії на комунальні послуги витрачають менше 25% від середньої зарплати, у Польщі ця стаття витрат складає 23%, у Словаччині — лише 16,6%.

—Коли уряд починає переконувати нас із вами, що дорога комуналка — це європейські стандарти, нехай для початку згадають про стандарти життя у Європі, рівень мінімальної і середньої зарплат і пенсій, і якість тих самих комунальних послуг. Приміром, в Україні державний стандарт якості блакитного палива не відповідає навіть мінімальним стандартам європейської якості газу, — наголосив правозахисник Анатолій Башловка.