05.02.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Люди, будьте пильні. Бережіть мир!

Петро ЖУЛАНОВ, голова міської ради ветеранів

22 червня 1941 року одна з найбільш скорботних дат нашої історії. У цей день фашистська Німеччина розпочала криваву сторінку в історії людства. Цей день нагадує про всіх загиблих, замучених у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду і поневірянь. Країні було завдано величезної матеріальної шкоди. Зруйновано житлові і виробничі будівлі, школи і лікарні, бібліотеки та інші об’єкти культури, цивільні і промислові споруди. Але всі матеріальні та культурні цінності, знищені в цій війні, не йдуть ні в яке порівняння з людськими жертвами. Радянський Союз втратив в роки Другої світової війни 26.600.000 життів, у тому числі 8 млн 668,4 тис. солдатів і офіцерів. На примусові роботи до Німеччини було вивезенокрадено 2.164.300 чоловік.

Самовідданість, мужність і героїзм наших солдатів, нашого народу зробили Другу світову народною Вітчизняною — війною проти війни. Народ вистояв, народ переміг. Ціна цієї перемоги аж надто дорога: мільйони вбитих і покалічених. Матері позбулися синів, дружини — чоловіків, діти — батьків,  величезне число сиріт та вдів по всій країні. Держава зазнала колосальних збитків, який незрівнянні із втратами жодного з учасників Другої світової війни. Окупанти зруйнували понад 70 тис. сіл, 1710 міст, у тому числі такі найбільші промислові та культурні центри як Київ, Ленінград, Мінськ, Сталінград, Севастополь, Одеса, Смоленськ, Новгород, Псков, Орел, Харків та інші, 419 тис. виробництв, 18.2 тис. закладів науки та культури, 40 тис. лікарень та ін. лікувальних установ.

Війна безжальна, вона порушує всі закони природи, закони людства. Війна скоює злочини проти особистості, проти життя, проти всього живого. Тільки Україна в цій війні втратила 9 млн осіб, у тому числі 5.5 млн мирного населення, 2,5 млн вояків. (Для порівняння: Польща втратила 6.104.000 чол., Китай — 5.000.000, Японія —2.500.000, Югославія — 1.700.000 Італія — 495.173, США — 414.699, Великобританія — 449.789.

Сьогодні, оцінюючи події Великої Вітчизняної війни, ми повинні насамперед дбати про тих, хто виніс на своїх плечах всі тяготи цієї війни. Це фронтовики — учасники бойових дій та інваліди війни, це учасники війни, що дні і ночі працювали на виробництві та у сільському господарстві, що забезпечили матеріально перемогу фронтовиків. Вічна їм Слава. Це діти війни, які перенесли нарівні з дорослими всі тяготи воєнного лихоліття, діти, у яких не було дитинства.

Пам’ять про героїзм радянських людей, про те, якою ціною дісталася Перемога, передається з покоління в покоління. Це пам’ять про тих, хто ціною свого життя приніс нам перемогу і можливість жити. Їхнє життя забрала жорстока війна, змішавши чистоту душі з кров’ю, брудом на землі і страхом в очах.

У День скорботи, віддаючи данину любові і поваги захисникам нашої Батьківщини і визволителям Європи, ми не перестаємо оплакувати мільйони наших людей, полеглих від рук німецько-фашистських окупантів. Вічна їм пам’ять! Наша вдячність ветеранам війни за Перемогу і за нашу безхмарне життя сьогодні — це не шкодувати зусиль у боротьбі за мир, за те, щоб не повторилася трагедія минулого.

Люди! Пам’ятайте війну, будьте пильні!