31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Як завжди демократично: міська рада за конструктив

Тетяна ЗАЙЧЕНКО, начальник відділу містобудування та архітектури

25 травня у малій залі адмінбудинку відбулися громадські слухання щодо проекту містобудівної документації «План зонування території м. Вишгорода (1300 га)». Тема архітектурного обличчя міста не залишила байдужими багатьох вишгородців, тому слухання проходили хоча й емоційно, але в конструктивній обстановці.
Присутні в залі громадяни висловлювали багато слушних пропозицій та зауважень, які міська влада неодмінно врахує у подальшій роботі. Звучали і такі пропозиції: мовляв, спочатку варто здійснити містобудівний моніторинг ситуації в місті, а потім внести зміни в існуючий Генеральний план і вже в останню чергу виконувати та розглядати матеріали плану зонування території міста.

Що ж, подібна пропозиція теж має право на життя, але зараз потрібно правильно визначитися з пріоритетними завданнями. Сьогодні найголовніше – задовольнити соціальні потреби вишгородців.
Чи знають автори пропозиції, що з 1 січня 2015 року вступила в дію стаття 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», яка тлумачить, що «У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється».
Тобто, в разі неприйняття Плану зонування території у м. Вишгороді неможливо буде надавати городи, гаражі у власність громадян. Міська влада просто не зможе забезпечити земельними ділянками учасників АТО, вимушено переселених із зони бойових дій громадян України. На сьогодні у міській раді без руху — понад 300 найрізноманітніших земельних заяв, і все через те, що відсутній план зонування території.
Дуже хочеться окремим учасникам обговорення нагадати, що процес моніторингу, внесення змін до Генплану триватиме не один рік. Що накажете робити пересічним вишгородцям?
Також хочеться зазначити, що всі пропозиції до плану зонування території опрацьовуються виконавчим комітетом Вишгородської міської ради відповідно до положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні».