28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Депутатський контроль» обговорив шляхи боротьби з корупцією в Україні з головою Антикорупційного бюро

Верховна Рада України

Міжфракційне депутатське об’єднання

“ДЕПУТАТСЬКИЙ КОНТРОЛЬ”

01001, Київ, вул. Грушевського, 10, www.depcontrol.org, (099) 232 7623

                15 квітня 2015 р.                                                                          

ПРЕС-РЕЛІЗ

«Депутатський контроль» обговорив шляхи боротьби з корупцією в Україні

з головою Антикорупційного бюро

 

Керівництво Секретаріату МДО «Депутатський контроль» та директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник обговорили шляхи боротьби зі зловживаннями в Україні.

Голова Секретаріату об’єднанняВадим Руденкопідкреслив, щочлени «Депутатського контролю» вбачають в Антикорупційному бюро партнера та готові підтримувати його ініціативи: «Корупція в Україні досягла критичних меж, вона перетворилася на головну проблему держави і поставила під загрозу національну безпеку й конституційний лад. Тому боротьба з нею має стати принциповою та невідкладною».

Директор НАБАртем Ситникзауважив, що 700 чоловік Бюро не зможуть кардинально перевернути Україну, але вони здатні продемонструвати, що в цій державі можна робити якісні зміни. «Частина співробітників будуть детективами. Спочатку я й сам скептично ставився до них, але згодом зрозумів, що це колосальна економія кадрів –  вони виконуватимуть функцію двох працівників. У них буде заробітна плата 30 тисяч гривень. Переконаний, що це достатня мотивація для чесної роботи. Втім, я далекий від думки, що ні в кого зі співробітників НАБ не з’явиться спокуса до хабарництва, та моя реакція на такі дії буде принциповою», – підкреслив очільник Антикорупційного бюро. 

Під час робочої зустрічіобговорювалося питання відкритості баз даних, що дасть можливість максимально оперативно розслідувати справи – не так, як зараз по два місяці, а за лічені хвилини. Також піднімалася проблема затягування розслідування силовими органами корупційних справ посадовців.

За словамиАртема Ситника,правоохоронні органи часто критикують за це, проте мало хто знає, в яких процесуальних умовах вони працюють. «Чинний Кримінальний процесуальний кодекс містить низку «правових бомб», які перешкоджають оперативній роботі органів. Інше питання, чому їх керівництво про це мовчить. Коли мені будуть дорікати, тоя мовчати не стану, адже це означатиме поховати свою репутацію та імідж Бюро», – наголосив він.

Під час діалогу сторони зійшлися на думці, що незважаючи на те, що сьогодні українське суспільство чекає негайних антикорупційних розслідувань, все-таки варто розпочинати роботу на правовому полі, а не керуватися політичною необхідністю. Директор НАБ запевнив, що докладе всіх зусиль, щоб його відомство розпочало роботу вже з жовтня 2015 року. Також пообіцяв призначити контактну особу для практичної роботи з МДО «Депутатський контроль».

Нагадаємо,16 квітня Президент України Петро Порошенко підписавУказ№ 218про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.Нацюпосаду претендувало176 осіб.

.***

МДО «Депутатський контроль» засновано 9 грудня 2014 р. у Міжнародний день боротьби з корупцією. До складу об’єднання входять 14 народних депутатів, які представляють всі 5 фракцій коаліції. Співголовами об’єднання від фракцій є Степан Барна, Геннадій Кривошея, Руслан Сидорович, Денис Силантьєв та Вадим Івченко. Головними завданнями МДО є контроль за діяльністю органів влади всіх рівнів, боротьба з корупцією, підвищення ефективності державного управління та створення прозорих умов для розвитку підприємництва в Україні. «Депутатський контроль» відкритий до співпраці з громадськістю, медіа та представниками місцевого самоврядування. Прес-служба: (095) 794-14-74, Інна Битюк.