31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Депутати взяли на контроль неправомірні дії групи лікарів Центру мікрохірургії ока

Верховна Рада України

Міжфракційне депутатське об’єднання

“ДЕПУТАТСЬКИЙ КОНТРОЛЬ”

01001, Київ, вул. Грушевського, 10, www.depcontrol.org, (099) 232 7623

                15 квітня 2015 р.                                                                          

ПРЕС-РЕЛІЗ

Депутати взяли на контроль неправомірні дії  групи лікарів Центру мікрохірургії ока

 

Група лікарів Київського центру мікрохірургії ока дестабілізує та паралізує лікувальний процес, завдаючи нищівного удару по репутації офтальмологічного закладу, де обслуговуються пацієнти з усієї країни. Зокрема, вони намагаються відновити корупційні схеми, які вдалося зруйнувати новопризначеному головному лікарю Любові ДЕНИСЮК, продовжують вимагати кошти  у пацієнтів і навіть вдаються до погроз  на адресу колег, які стали на заваді їх злочинним діянням.

15 травня члени МДО «Депутатський  контроль», народні депутати Геннадій Кривошея, Михайло Гаврилюк (фракція «Народний фронт»), Денис Силантьєв (фракція «Радикальна партія Олега Ляшка»), голова Секретаріату об’єднання Вадим Руденко та перший заступник голови Секретаріату Юрій Житомирський взяли участь у зборах трудового колективу з метою з’ясувати проблемну ситуацію та захистити від зловживань добросовісних лікарів, які  спрямовують свій професіоналізм на порятунок хворих.

Як зазначив парламентар Геннадій Кривошея, проблема провідного офтальмологічного лікувального закладу України з 27-літнім досвідом роботи має підніматися на державному рівні. «Ситуація, яка склалася в лікувальному закладі, стосується не тільки лікарів, які тут працюють, а й сотні пацієнтів, які щоденно звертаються за невідкладною допомогою. Тому потрібно зробити все залежне, щоб люди здатні на ганебні вчинки, відповіли за них перед законом», –  зауважив депутат.

Начальник управління внутрішнього фінансового аудиту та експертизи якості Зураб Малазонія підтвердив факти корупційних діянь окремих працівників лікарні, які виявлені аудиторською перевіркою  Департаменту охорони здоров’я КМДА. «Роками тут відбуваються дивні речі. Незрозуміло, як лікар, працюючи на чверть ставки, при мізерній зарплаті дозволяє собі приїздити на роботу в дорогому авто. Такі випадки тут непоодинокі. Це свідчить про те, що окремі особи мають високооплачувану роботу в інших місцях, а стажі, пільги отримують у державному лікувальному закладі», – зазначив він.

Про страждання, спричинені лікарем-офтальмологом  Андрієм Жуком, втрату зору в результаті довготривалих «лікувань», та про хабарі у розмірі близько 10-18 тисяч гривень, розповіли присутні на зборах колишні пацієнти Олександр Педченко та Варвара Шандригось. За даними фактами відкрито кримінальні провадження. Поки судова тяганина триває, підозрювані особи продовжують і далі робити невдалі операції та займатися хабарництвом.

Сьогодні лікарі Центру мікрохірургії ока надають необхідну фахову допомогу й бійцям АТО, які отримали серйозні травми очей під час бойових дій за територіальну цілісність держави.

 Народний депутат Михайло Гаврилюк подякував лікарям, які повертають до життя хлопців, постраждалих від ворожих куль: «Обіцяємо розібратися в усіх проблемних питаннях. Ми маємо зробити країну вільною від корупції. Це наш обов’язок перед тими, хто в окопах на Донбасі захищає мир в Україні».

На думку депутата Дениса Силаньтьєва, показовим є те, що саме медики захищають авторитет свого закладу. І дуже прикро, що вони змушені робити це, а не займатися безпосередньо лікувальним процесом. «Те, що Ви не стали терпіти колег-корупціонерів, – насправді гідний вчинок. МДО «Депутатський контроль»  сприятиме  тому, щоб судові розслідування по всіх заявлених фактах, відбувалися прозоро і були доведені до логічного кінця. Я особисто  мав справу з недобросовісними лікарями, тому розібратися в цій ситуації для мене – справа честі», – наголосив він.

Голова Секретаріату Вадим Руденко, зазначив, що об’єднання і надалі триматиме проблеми Центру під  контролем. «Наш принцип: покарання –незворотне. Ми не дозволимо відродити корупційні схеми у цьому лікувальному закладі. «Депутатський контроль» підготує звернення до силових структур по названих особах, які вчиняють протиправні дії, задля відкриття кримінальних проваджень та проведення об’єктивного і всебічного розслідування заяв лікарів».

Нагадаємо, раніше до МДО «Депутатський контроль»  звернулися працівники клініки з повідомленнями про грубі порушення законодавства, допущенні адміністрацією КМКОЛ «ЦМХО», яку очолював головний лікар Сергій Риков. Його підозрювали у корупційних схемах на суми понад 200млн гривень на рік. Зокрема, мова йшла про незаконну схему оплати за надані медичні послуги через ПАТ «Страхова компанія «Сатіс».

У результаті активних дій з боку народних депутатів МДО «Депутатський контроль» вдалося домогтися відставки головного лікаря Сергія Рикова. 

.***

МДО «Депутатський контроль» засновано 9 грудня 2014 р. у Міжнародний день боротьби з корупцією. До складу об’єднання входять 14 народних депутатів, які представляють всі 5 фракцій коаліції. Співголовами об’єднання від фракцій є Степан Барна, Геннадій Кривошея, Руслан Сидорович, Денис Силантьєв та Вадим Івченко. Головними завданнями МДО є контроль за діяльністю органів влади всіх рівнів, боротьба з корупцією, підвищення ефективності державного управління та створення прозорих умов для розвитку підприємництва в Україні. «Депутатський контроль» відкритий до співпраці з громадськістю, медіа та представниками місцевого самоврядування.

Прес-служба: (095) 794-14-74, Інна Битюк.