29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

А чи варто ризикувати ?

Лариса МИЦИК, головний спеціаліст

Аналіз стану захворюваності населення району на інфекційні хвороби показав, що серед населення розповсюджуються інфекційні хвороби, які можна стримати засобами імунопрофілактики. Так, у 2014 році збільшилась захворюваність на краснуху, кашлюк. І цікаво, що всі «жертви» кашлюка не були щеплені проти цієї інфекції. Медичні працівники району закликають батьків не ухилятися від проведення щеплень своїм дітям. Не ризикуйте їхнім здоров’ям.

Вже у першому кварталі поточного року в районі зареєстровано два випадки захворювання дітей на кашлюк. Діти не щеплені проти цієї інфекції, тому що батьки відмовились від щеплення. А кашлюк — не така вже й безневинна хвороба. У тих, хто перехворів цією інфекцією, можуть бути ускладнення з боку дихальної та нервової систем.
Батьки, які відмовляються від щеплень, гадають, що їхніх дітей інфекція обмине. Це хибне переконання. Збудники інфекційних хвороб постійно циркулюють серед населення, і це проявляється у вигляді легких або безсимптомних форм.
У медицині є таке поняття як здорове бактеріоносійство. Зокрема, воно притаманне такому тяжкому захворюванню як дифтерія. Це такий стан, коли людина, інфікована збудниками дифтерії, сама не хворіє, а виділяє в навколишнє середовище велику кількість збудників інфекції. І якщо оточуючі не мають імунітету до цієї хвороби, вони з великою вірогідністю можуть занедужати.
У 2014 році були перебої в постачанні медичних закладів району вакцинами — і значна кількість населення, особливо дітей, не одержали вчасно щеплення (проти тих чи інших інфекційних хвороб). Всі вони будуть щеплені в першому півріччі поточного року.
Для цього надходять комбіновані вакцини, які містять компоненти проти кількох інфекцій. Так, діти до року щеплюються вакциною проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції (одним уколом проводитьєя щеплення проти п’яти інфекцій).
Після проведення щеплень упродовж 2-3-х діб у дитини може бути незначне підвищення температури, ущільнення в місці введення вакцини. Це свідчить про те, що організм реагує на введення вакцини і починає формуватись імунітет.
Батьки, подбайте про імунітет ваших дітей!