29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Мешканці — забудовник: конструктивний діалог

3

Вікторія ШМИГОРА, Катерина ЗУРМА
ФОТО та ілюстрації — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород», ПрАТ «ФК «Княгиня Ярославна»

21 квітня у малому залі адмінбудинку відбулася зустріч жителів будинку 4-в на вул. В. Симоненка та представників забудовника — ТОВ «Ніка ЛТД». Зведення цього багатоквартирного будинку у Вишгороді було відновлено у рамках державної програми «Доступне житло»: за цією програмою держава сплатила третину від вартості квартир.
«Оскільки за нашим будинком не закріплений депутат міськради, ми звернулися до депутата сусідніх із нами будинків — Віталія Кутаф’єва, якого знаємо давно як людину небайдужу, порядну, хорошого організатора, — розповідає представник активу мешканців Володимир Перетятко. — Мешканці його округу характеризують свого депутата дуже позитивно — і ми спілкувалися з ним не один раз, на різні теми, виклали і свої проблеми.
Віталій Кутаф’єв оперативно — упродовж кількох днів — організував нам зустріч із керівництвом забудовника, який зводив наш будинок. Питань по будинку у нас виникло чимало, коли почали робити ремонти, облаштовувати квартири.
Звичайно, на загальному фоні того, як зараз будують, в принципі — якість будинку досить висока, бо мало хто сьогодні будує з цегли. Хороша теплоізоляція: взимку — тепло, а влітку — прохолодно. Але є питання до підрядників, які працювали на забудовника. Зокрема, неякісно змонтовані вікна, панелі перекриття… Там накопичилась волога, і через стики просочувалась вода.
На зустрічі ми приємно здивувались, що нас почули і обіцяли вирішити будь-які, навіть найпроблемніші питання».
Основне, що турбувало мешканців, — облаштування прибудинкової території. На клаптик землі, частина якої належить «Укртелекому», перенесли укртелекомівський гараж, і таким чином там зовсім не залишилося місця для дитячого майданчика. Нині його таки облаштували, але для будинку на 300 квартир дві гойдалки, чотири лавки та невеличка гірка — замало… Мешканці просили його збільшити.
І забудовник не проти вкласти додаткові кошти, щоб облаштувати майданчик, якщо виділять додаткову площу. Нині міська рада розглядає це питання.
Так, розглядається можливість розширення чи створення ще одного спортивного майданчика біля ДНЗ «Сонечко» — там додадуть кілька турніків або і спортивну драбину, бруси та інші спортивні снаряди, залежно від виділеної землі. У закутку біля «Укртелекому» також облаштують територію, аби вона не перетворилася на сміттєзвалище.
Були запитання і до облицювальних робіт, зокрема — у під’їздах. Другу секцію здавали в експлуатацію взимку — будівельники поспішали. Тепер ось плитка почала відпадати. Забудовник уже над цим працює. Провели заміри. Невдовзі фасад відремонтують.
Ще одна проблема — завузький проїзд біля будівлі. Мешканці зазначили, що було б добре встановити шлагбаум або хоча б дорожні знаки, і таким чином — обмежити наскрізний проїзд.
Депутат Вишгородської міськради Віталій Кутаф’єв пообіцяв направити листи до відповідних органів, аби вивчити ситуацію. Треба розібратися, хто і де власник землі, та конструктивно організувати прибудинкову територію.
Під час круглого столу зачепили іще низку важливих питань. Так, біля будинку 4-в на вул. В. Симоненка бракує місць для паркування. Цю проблему розв’язав би надземний паркінг, але він не був запланований.
Через незрозумілі домовленості та штучно створену монополію певний час жителі були обмежені з вибором інтернет-провайдера. Після зустрічі мешканців із забудовником процес зрушився. На прохання мешканців пообіцяли також підключити Інтернет у одному із під’їздів, аби встановити там систему відеонагляду.
Будинок обслуговує ТОВ «ЖЕК 2617» (м. Київ), що понад два десятиліття успішно і якісно обслуговує столичний житловий фонд.
У 3-й секції на першому поверсі розташовано приміщення ТОВ «ЖЕК 2617». У робочі дні (понеділок — п’ятниця) з 9:00 до 13:00 і з 14: 00 до 18:00 (у п’ятницю — до 17:00) там веде прийом представник цього ЖЕКу — Наталя Василівна. Цілодобова постійно діюча диспетчерська служба ТОВ «ЖЕК 2617»: (044) 219-07-23.
Жителі будинку 4-в по вул. В. Симоненка зацікавлені у більш тісному спілкуванні з комунальниками, тому вирішили створити ОСББ. Люди впевнені, що так буде вільний доступ до спільної власності, до комунікацій, а головне — буде економніше.
Звичайно, на Симоненка, 4-в є низка питань, які неможливо вирішити всі одразу.
Так, мешканці просять збільшити вантажні ліфти. На жаль, це неможливо взагалі. Всі ліфти у будинку — і пасажирські (до 400 кг), і вантажні — встановлено за проектною документацією. Більші вантажні (до 1000 кг) встановити — неможливо, тому що вантажні шахти будинку розраховані на ліфти вантажопідйомністю до 630 кг.
Головний плюс мешканці вбачають у конструктивному діалозі із місцевим самоврядуванням, зокрема, із депутатом Віталієм Кутаф’євим, представниками забудовника, які не відмахуються від проблемних питань і готові їх вирішувати.

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ (юридична особа, створена для представлення спільних інтересів об’єднань) — це неприбуткова юридична особа, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.
ОСББ створюється на основі права сумісної власності і представляє лише співвласників нерухомості, щоб самостійно вирішувати — хто обслуговуватиме будинок, які будуть внески на його утримання (кварт-плата), кому здавати в оренду нежитлові приміщення тощо, куди витрачати гроші. Ефективне використання коштів і контроль дозволять якісніше та раціональніше утримувати будинок.
ОСББ несе лише управлінські повноваження і не стає власником будинку в цілому — співвласниками будинку залишаються власники квартир та нежитлових приміщень. ОСББ, як юридичній особі, належать допоміжні приміщення та земельна ділянка (якщо вона була приватизована).
Доцільність створення ОСББ залежить від тих завдань, які мешканці поставлять перед собою, одним із яких може бути контроль за послугами ЖЕКу.

БЕРЕГИНЯ на Набережній

Ви мрієте про власне житло, у якому поєднається якість, комфорт і затишок, а головне — фінансові гарантії? Тоді саме для вас фінансова компанія «Княгиня Ярославна» будує новий житловий комплекс «Ярославна» на вулиці Набережній у Вишгороді.
Олексій КОВАЛЬ, заступник голови правління ПрАТ «ФК «Княгиня Ярославна» (НА ФОТО):
— Наша компанія здійснює фінансування об’єкту шляхом залучення коштів від фізичних та юридичних осіб, а також власних коштів компанії — і лише після перевірки об’єму і якості виконаних будівельних робіт інженером з технічного нагляду. На стенді у відділі продаж безпосередньо на об’єкті (м. Вишгород, вул. Набережна, понеділок — п’ятниця, з 9:00 до 13:00 і з 14:00 до 17:00, тел.: 228-16-77, менеджер з продажу Наталя Сергіївна) ви можете ознайомитися з усією дозвільною документацією.
Новий житловий комплекс «Берегиня» на вул. Набережній передбачає близько семисот сорока житлових приміщень. «Берегиня» — соціально спрямований проект: однокімнатні квартири — близько сорока квадратних метрів, двокімнатні — шістдесят, трикімнатні — сімдесят вісім.
Дуже зручне розташування. У комплексі будуть передбачені приватний дитячий садок, місця для паркування, цілодобова охорона та відеоспостереження. Будинки — шістнадцятиповерхові. Мальовничий краєвид на Київське море і на столицю.
Лінія електропередач — за межами допустимих відстаней зазначеної лінії. Відстань від дороги також підтверджена, за висновками експертизи. Крім того, будинок розміщений поза межами усіх мереж (вода, каналізація, які проходять поряд).
Передбачено виконання робіт (порядку 50 млн грн), які значно покращать інженерні мережі міста у цьому кварталі: зокрема, перекладка і будівництво резервної лінії каналізації та каналізаційної станції; значний розвиток тепломережі у цьому районі; русло річки Монашки буде виконано згідно з новими технічними умовами.
Придбання квартир: мінімальний внесок — 20 % вартості і розстрочка (виплата частинами) до завершення будівництва. Періодично діють акції: знижуємо ціну квадратного метра, певні квартири продаємо за ціною, значно меншою від ринкової, або у безвідсоткову розстрочку (80 % — на півтора-два роки).
Зараз розглядаємо такі власні програми, які допомогли би менш захищеним верствам населення брати участь у житловому будівництві: ціна — менша ринкової, а також вигідні умови розстрочки. Так, завершуються консультації з місцевою адміністрацією щодо програми із спеціальними умовами для переселенців із зони АТО: мінімальний перший внесок (від 10%), більший термін розстрочки, нижча ціна квадратного метра і найголовніше —фіксована ціна у гривні. Ця програма стартує із дня на день.
На нашому сайті k-ya.com.ua розміщені всі планування квартир, наші менеджери можуть вас проконсультувати — з понеділка по суботу (всі відділи продажу) або за тел: (044) 596-17-00.
А наостанок — уявіть: ви стоїте на балконі 16-го поверху і милуєтесь мерехтливими ліхтарями Київської ГЕС чи золотими верхівками Київської Лаври у променях надвечірнього сонця…