29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Управління інформації київської ода

На Київщині презентовано детальний покроковий план боротьби із зловживаннями у дозвільних та погоджувальних інстанціях області

Київська обласна державна адміністрація оприлюднила перші результати роботи у рамках обласного проекту «Стоп корупції» і презентувала детальний план дій, завдяки якому цей проект буде реалізовано.

Днями в столичному Українському домі пройшла відкрита дискусійна панель «СТОП Корупції в Київській області – від слів до дій», яка була організована за ініціативи першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації Лева Парцхаладзе.

Участь в засіданні «круглого столу», присвяченому проблемам корупції в області, взяли голова облдержадміністрації Володимир Шандра, голова Державної служби з питань геодезії, картографіїї та кадастру Максим Мартинюк, представники обласного управління юстиції та Держземагентства, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції Київщини та  різних громадських організацій.

– Ситуація дуже непроста, адже йде війна. Причому відбувається вона як ззовні, так і всередині, – зазначив Володимир Шандра у своєму вступному слові. – На жаль, та системна корупція, що була побудована за режиму Януковича, дуже важко викорінюється. І ми разом повинні максимально швидко знищити всі прояви корупційних дій.

На початку круглого столу Лев  Парцхаладзе зазначив, що «за даними громадської організації Transparency International, Україна за рівнем корупції наразі посідає 142-е місце зі 176 держав і є однією з найкорумпованіших країн Європи».

За рік на Київщині Держземагенство,  Держреєстр, Держрахбудінспекція та управління архітектури і містобудування видають близько 300 тисяч документів дозвільного та узгоджувального характеру. А тіньовий обіг коштів становить 200 мільйонів гривень. Тож поставлена конкретна мета: протягом 4-5 місяців знизити рівень корупції в цих інстанціях на 70 відсотків. Що ж для цього треба?

– Перемогти корупцію одразу в усій країні, не подолавши її в кожному окремому регіоні, області, місті, селі, – неможливо. Потрібно починати «знизу», з окремих випадків, – наголосив Лев Парцхаладзе. І наочно продемонстрував учасникам круглого столу відеосюжет про один із таких випадків.

Ситуацій, подібних історії 58-річного мешканця Обухова Володимира Іванюка, на Київщині сотні, а то й тисячі. Чоловік побудував для своєї родини маленький, лише 44 квадратних метри, будиночок. Втім узаконити його виявилось непросто. А без цього ні воду підвести, ні електроенергію, ні газ. Оформити у районного архітектора будівельний паспорт, на що законодавством відведено десять днів, без хабарів не вдалося й за місяці…

Після демонстрації відео Лев Парцхаладзе презентував детальний покроковий план зниження рівня зловживань у дозвільних та погоджувальних інстанціях.

 – Необхідно внести відповідні зміни до законодавства, аби унеможливити ці зловживання в принципі. Та передусім, треба боротися з фірмами-посередниками і з різного рівня керівниками цих самих інстанцій. Адже  стійкі корупційні схеми, що дозволяють наживатися на громадянах, вони створили у тісній «співпраці».

Голова КОДА Володимир Шандра наголосив, що для облдержадміністрації боротьба з корупцією – найнагальніше завдання. «Ми не можемо проводити арешти чи обшуки, але ми готові включитися в будь-яку справу, яка потребуватиме нашої реакції», – пообіцяв він.

В Київській області мають бути змінені абсолютно всі керівники колишнього Держкомзему – впевнений і голова Державної служби з питань геодезії, картографії і кадастру Максим Мартинюк, оскільки «люди, які звикли працювати за певними схемами, не можуть за один день змінитись і почати працювати по-новому».

Позбавленню від існуючих нині проблем, значною мірою сприятиме запуск першого в Україні й унікального проекту «Геопортал Київської області», який має на меті зробити абсолютно прозорою інформацію про всі земельні ділянки країни і запрацює вже з вересня. Кожен громадянин має право, не виходячи з власної домівки, дізнатись, кому належить та чи інша земля, в який спосіб вона була придбана, що на ній може бути розташоване або побудоване, а що ні. Адже якщо за документами зазначено, що ділянка, власником якої є умовний Іванов Петро, за цільовим призначенням може бути використана під автозаправку, а на ній зводять готель, то виникає запитання, хто і як (читай – за яку суму грошей) допоміг це «узгодити». 

Не менш важливе значення у боротьбі з корупцією має подолання правової безграмотності наших співвітчизників. Вже відкрито понад 20 (а невдовзі буде 37) юридичних приймалень, де кваліфіковані юристи-волонтери безкоштовно надають професійну правову допомогу в будь-яких нагальних справах. Проводяться й семінари, на яких громадянам роз’яснюють усі нюанси дозвільних та узгоджувальних процедур, а також алгоритм роботи відповідних інстанцій і органів місцевого самоврядування. Окрім того, працює гаряча телефонна лінія проекту «СТОП Корупції» на Київщині (044) 578-00-04, на яку можна повідомити про будь-яке кричуще порушення.

Ще одна новина стосується сучасних центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), які вже почали працювати на Київщині. Врешті-решт вони стануть такими установами, де громадяни в комфортних умовах, без звичних задухи, черг і хамства співробітників, зможуть оформити будь-який документ – свідоцтва про народження, шлюб чи розлучення, пенсійне посвідчення, внутрішній чи закордонний паспорт тощо.

– Наше завдання – зробити отримання дозвільних документів прозорим, щоб люди повірили у те, що можна добитися справедливості. Ми запрошуємо до співпраці громадськість, адже без активної позиції кожного громадянина систему корупції зламати не вдасться, – зазначив Володимир Шандра.

До речі, Володимир Іванюк, під кінець круглого столу, отримав довгоочікуваний будівельний паспорт. Після втручання юристів «СТОП Корупції» та керівництва Київської облдержадміністрації, районний архітектор привезла документ прямісінько в Український дім.