28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

БЕРЕГИНЯ на Набережній

3

740 квартир на виплат за два роки, аванс — 20 %

Катерина ЗУРМА, Торі ШУМ

Ви мрієте про власне житло, у якому поєднається якість, комфорт і затишок, а головне — отримати всі фінансові гарантії? Тоді саме для вас фінансова компанія «Княгиня Ярославна» будує новий житловий комплекс «Ярославна» на вулиці Набережній у Вишгороді.
За плечима компанії — чимала низка реалізованих проектів у таких містах, як Умань, Чернігів, Полтава, Черкаси, Київ і Бориспіль. Першою ластівкою у Вишгороді став житловий комплекс «Княжа гора», який уже має своїх щасливих власників.
«Княгиня Ярославна» до всіх етапів зведення житлових комплексів ставиться відповідально і гарантує якість і комфорт.

Олексій КОВАЛЬ, заступник голови правління ПрАТ «Фінансова Компанія «Княгиня Ярославна»:
— Ми прискіпливо працюємо із забудовниками. Кожний забудовник детально акредитується нашим юридичним департаментом, оцінюється можливий ризик — і вже після резолюції департаменту та ретельного вивчення проекту кваліфікованими фахівцями будівельної галузі ми можемо підписувати договори про співпрацю із забудовниками.
Окрім цього, закон дає перелік обов’язкових дій, які ми маємо вчинити по захисту об’єкту будівництва. Для прикладу — іпотека майнових прав, коли забудовник не має права розпоряджатися майновими правами на об’єкт будівництва, тобто на квартири, нежитлові приміщення. Це все чітко фіксується в іпотечному договорі.
Іпотекодержателем є фінансова компанія «Княгиня Ярославна», яка здійснює фінансування шляхом залучення коштів від фізичних та юридичних осіб, а також власних коштів компанії.
Це все зроблено для того, щоб не було подвійних-потрійних перепродажів, а щоб ми чітко могли контролювати цей процес від початку будівництва до його завершення.
Окрім цього, здійснюється постійний технічний нагляд за будівництвом, а фінансування об’єкту відбувається тільки після перевірки об’єму і якості виконаних будівельних робіт інженером з технічного нагляду.
Стосовно нашого забудовника «Ніка ЛТД». Компанія створена у 1992 році. У Вишгороді вона починала будівництво на вул. В. Симоненка, 4-а, але через фінансову кризу не змогла його завершити.
У 2011 році я почав курирувати цей проект, і ми взяли цю компанію. Там, на жаль, один із засновників помер і викупили статутний капітал, тобто стали там учасниками інші фізичні особи — учасники цього товариства, і вони до нас звернулися, аби зайнятися цим об’єктом.
І з 2011-го ми почали займатися саме ним. Дуже проблемним був цей об’єкт: 13 сімей були під відселення, їм мали надати квартири; будівництво вже стояло три-чотири роки.
Але, тим не менш, ми увійшли у державні програми. Близько ста осіб отримали житло за системою «70 на 30», це такі державні програми.
Перші квартири за держпрограмою йшли із виконанням повного оздоблення, люди були задоволені і програмою, і якістю виконання робіт.
На сьогодні об’єкт «Княжа гора» на Симоненка, 4-а уже завершений, введений в експлуатацію, заселений. Там ще деякі моменти з благоустрою доробляються (наприклад, звернулись мешканці з пропозицією розширити дитячий майданчик і зробити спортивну зону, посадити зелені насадження та інше — ці всі зауваження прийняті та запущені в роботу), але в принципі можна сказати, що і наша фінансова компанія, і «Ніка ЛТД» зробили свою справу. І якщо довіри до «Ніки ЛТД» якийсь нетривалий час трішки не було, то зараз репутація повністю відновлена. Ми показали не словом, а ділом, що можемо плідно працювати із цим забудовником, і він доводить будівництво до кінця.
Новий житловий комплекс — «Берегиня». Він розташований на вулиці Набережній і передбачає близько семисот сорока житлових приміщень.
Проект «Княжої гори» був 2005 року — тоді хотіли купувати великі площі. Та пізніше ми зіткнулися із тим, що дуже велику квадратуру люди не осилять, — і зробили висновки.
«Берегиня» — соціально спрямований проект. Однокімнатні квартири — близько сорока квадратних метрів, двокімнатні — шістдесят, трикімнатні — сімдесят вісім. Дуже зручне розташування. В комплексі будуть передбачені приватний дитячий садок, місця для паркування, цілодобова охорона та відеоспостереження. Будинки — шістнадцятиповерхові. Мальовничий краєвид на Київське море і на столицю.
***
Останнім часом навколо будівництва житлового комплексу «Берегиня» розпочалася незрозуміла метушня. З’являються різноманітні публікації, сюжети, ба — навіть цілі передачі, у яких стверджують про незаконність будівництва та про небезпеку для прилеглих будинків.
Керівники фірми-забудовника та фінансової компанії зазначають, що документи мають усі та діють лише у правовому полі. І навіть наголошують на тому, що кожен охочий може з ними ознайомитись.

Павло ГУЦАЛО, керівник проекту:
На об’єкті, де ведеться будівництво групи житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, вже безпосередньо виводять житлові поверхи. Виконується все згідно з документацією. Я не бачу жодних загроз цим і навколишнім будинкам. Все виконуємо за проектом та встановленими нормами.
Якщо згадати початок будівництва житлового комплексу «Княжа гора», який, до речі, одним із перших брав участь у державній програмі «70/30», то і тоді були нарікання громади. Але люди повірили — і тепер мають власне комфортне, якісне та затишне житло.

Олексій КОВАЛЬ:
— Фінансова компанія «Княгиня Ярославна» пропонує прийнятні умови придбання квартир. В принципі, на будь-якому об’єкті правила у нас сталі: тобто мінімальний внесок — 20 % вартості і розстрочка (виплата частинами) до завершення будівництва.
Та найчастіше ми проводимо акції і розробляємо власні програми. Коли заплановано введення всіх чотирьох секцій десь на кінець року, ми розуміємо, що людям важкувато, і погоджуємось на півтора-два роки розстрочки. Періодично діють акції — знижуємо ціну квадратного метра, певні квартири продаємо за ціною, значно меншою від ринкової. Ми можемо собі це дозволити, оскільки, окрім залучення коштів людей, ми направляємо і власні кошти на будівництво, що дозволяє нам будувати без зупинок.
Зараз розглядаються такі власні програми, які допомогли би менш захищеним верствам населення брати участь у житловому будівництві: ціна — менша ринкової, а також вигідні умови розстрочки. Розстрочка у нас іде безвідсоткова, тобто якщо людина вносила 20% вартості, а 80% ми розбиваємо на рік-півтора-два роки, — за розстрочку не платять.
На даний час закінчуються консультації з місцевою адміністрацією з приводу розробленої програми, яка встановлює спеціальні умови для громадян-переселенців із зони АТО: мінімальний перший внесок (від 10%), більший термін розстрочки, нижча ціна квадратного метра і найголовніше — фіксована ціна у гривні — і ця програма стартує вже з дня на день.
На нашому сайті k-ya.com.ua розміщені всі планування квартир, наші менеджери можуть вас проконсультувати — з понеділка по суботу (всі відділи продажу) або за тел: (044) 596-17-00.
А наостанок — уявіть: ви стоїте на балконі 16-го поверху і милуєтесь мерехтливими ліхтарями Київської ГЕС чи золотими верхівками Київської Лаври у променях надвечірнього сонця…

Анатолій САВЧУК, директор ТОВ «Ніка ЛТД»:
— ТОВ «Ніка ЛТД» розпочало будівництво у Вишгороді житлових будинків у 2011 році. На момент початку будівництва зазначеного комплексу ми мали фактично всі документи, які дають нам право на проведення зазначених робіт.
На той час був акт на постійне землекористування із зазначеною земельною ділянкою. Були отримані всі дозвільні документи для розробки проектної документації, був розроблений проект, який пройшов Державно-будівельну експертизу, після чого було видано дозвіл на будівництво зазначеного комплексу.
За виконанням будівельних робіт постійно здійснювався технічний нагляд, будь-яких зсувів чи наслідків для прилеглих територій не зафіксовано. Ще раз хочу звернути увагу: будівництво комплексу почалося лише після проведення державної експертизи, яка фактично підтвердила, що будівництво не несе ніякої загрози для його майбутніх мешканців.
Лінія електропередач — за межами допустимих відстаней зазначеної лінії. Відстань від дороги також підтверджена, за висновками експертизи. Крім того, будинок розміщений поза межами усіх мереж (вода, каналізація, які проходять поряд).
Слід звернути увагу, що будівництвом зазначеного комплексу передбачено виконання робіт (порядку 50 млн грн), які значно покращань інженерні мережі міста у цьому районі. Передбачена перекладка і будівництво резервної лінії каналізації та каналізаційної станції.
Передбачено значний розвиток тепломережі у цьому районі. Крім того, ви знаєте, що поруч із об’єктом — річка Монашка, яку облагородять, і її русло буде виконано згідно з новими технічними умовами.

Родина ГОРЮНОВИХ, власники квартири в ЖК «Княжа гора»:
— Із самого початку ми приглядалися до цього будівництва, ще коли заклали фундамент у 2006 році. Відтоді воно довго стояло закинуте.
Потім люди взялись за справу серйозно. Обнесли все акуратним парканом. Ми упевнилися, що будують якісно. Та навіть і не мріяли, що будемо тут жити.
Наша багаточисельна родина 15 років поневірялась у пошуках житла. Ми жили на зйомних квартирах, з мамою, жили по-різному…
В результаті вирішили мати справу із програмою «70/30» і при виборі забудовника зупинилися на цьому. Не пошкодували.
Квартира сподобалась, і забудовники, особливо Олексій Коваль, до нас дуже добре поставилися, пішли нам назустріч, допомагали в усьому. У будь-який час ми могли зателефонувати Антоніні, помічниці Олексія Борисовича, йому самому — він призначав час і особисто нас приймав.
Можу сказати, що про всіх співробітників компанії у нас склалось хороше враження як про порядних людей, які готові допомогти. Вони не байдужі до людей, які купують у них квартири.
Вірити чи ні — питання риторичне. Але на власні очі переконатися у тому, що будівництво нового ЖК «Берегиня» законне, вам ніхто не заважає. Тим паче, коли керівництво фінансової компанії «Княгиня Ярославна» завжди відкрите для людей та працює для них. Навіть у питаннях продажу квартир знаходять різні підходи, аби мрія про власне житло стала реальністю.