28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Використання землі в охоронній зоні — обмежене

Київські магістральні електричні мережі — попереджають всіх землевласників (землекористувачів), земельні ділянки яких знаходяться в охоронній зоні високовольтної повітряної лінії – ПЛ-330 кВ «Північна-ТЕЦ-6» (охоронна зона ПЛ-330 кВ – 30 м від крайніх проводів по обидва боки ПЛ), про наступне.

Землі в охоронній зоні ПЛ-330 кВ згідно Земельного кодексу України (глава 18, ст.112), Законів України «Про електроенергетику» (ст. 19, 20, 27) і «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» (розділ VI, ст. 32), «Правил охорони електричних мереж» (п. 5, 8, 9, 21, 24), «ПУЕ»: 2006 (глава 2.5, п.п. 2.5.169, табл. № 2.5.32), «Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань» (розділ 2, п. 2.4.) суміжними землекористувачами (землевласниками) використовуються з обмеженнями.

У межах охоронних зон об’єктів енергетики згідно Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» (розділ VI, ст. 32) забороняється:

— будувати житлові будинки, будинки громадського призначення;

— розміщати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена нормами;

— складати будь-які матеріали, розпалювати вогнища, влаштовувати звалища;

— саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів;

— розташовувати автозаправні станції або сховища паливно-мастильних матеріалів;

— влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

— запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії;

відсипати грунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;

— влаштовувати зупинки та стоянки всіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ-750 кВ;

та в межах санітарно-захисних зон електричних мереж (для ПЛ-750 кВ – 40 м ПЛ-330 кВ – 20 м від крайніх проводів по обидва боки ПЛ) забороняється:

— розташовувати житлові та громадські будівлі, майданчики для стоянки і зупинки всіх видів транспорту, підприємства, на яких використовуються легкозаймисті рідини і гази, підприємства з обслуговування автомобілів, сховища нафти, нафтопродуктів та інших пожежонебезпечних речовин;

— вирощування сільськогосподарських культур, що потребують ручного обробітку грунту та збирання урожаю;

— проведення сільськогосподарських та інших робіт особами у віці до 18 років у межах санітарно-захисних зон повітряних ліній електропередачі напругою 750 кВ і вище.