09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вимітаємо негаразди

1

Влас. інф.
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Благоустрій — справа кожного. Це щороку доводять вишгородці під час загальноміських весняних толок. Причому виходять на подвір’я, вулиці, у сквери і на набережну не лише у робочі, а й у вихідні дні.
Так, за інформацією заступника міського голови Олександра Ростовцева, під час загальноміського прибирання 20 і 21 березня було задіяно чотири одиниці техніки (трактор і три самоскиди), що вивезли близько 80 тонн сміття. Два сміттєвози збирали пакети із сміттям по всьому місту.
Було закуплено три сотні рукавиць та мішків обсягом до 120 кг — півтисячі. Учасникам загальноміської толоки надали лопати, совки, віники.
На виконання розпорядження Вишгородського міського голови Віктора Решетняка від 11 березня 2015 року № 18 по всьому місту 20-21 березня прибирали організації, установи та підприємства різної форми власності. На вул. Ю. Кургузова вийшли лікарня і військкомат, Київську «прочісували» працівники міськради та КПЖ і КГ, Набережну — «Тепломережа» і «Водоканал», ПП Бондарук і «Ніка», схили — освітяни, алею С. Поташника — Вишгородська РДА, від пам’ятного знаку чорнобильцям до бетонної чайки широку смугу чистоти проклало Вишгородське управління Пенсійного фонду України. Вул. Н. Шолуденка чепурили забудовники і підприємці, серед них БЦ «Фармація».
За інформацією депутата-мажоритарника з вул. Київської, Ольги Мельник, 20-21 березня разом із комунальниками свою вулицю прибирали і мешканці Київської, 5, 9, 11, а на 28-29 березня заплановано прибрати навколо гаражів (обіцяє вийти Київська, 6 і 8).
Вишгородці — патріоти свого міста: і самі беруться наводити порядок, і комунальникам спати не дають. Днями до редакції зателефонували із Набережної, 6-а. Жінка, що не представилася, вимагала негайно прибрати сміття біля недобудови поряд (просп. Т. Шевченка, 5-а, так званий «Будинок піонерів»): хащі, мовляв, собаки, туалет для п’яниць, а хто відповідає за територію — кінців не знайдеш.
Редакція звернулася до заступника міського голови, який… саме оглядав «фронт» робіт біля горезвісної будівлі. Олександр Ростовцев повідомив, що власник, ПП Мінцис, — упродовж багатьох років не слідкує за територією, справа у суді, тому захаращену територію доведеться розчистити міським комунальникам упродовж оголошеного 2-місячника благоустрою.
Другий дзвінок — з Гори, від Любові Підлісної з Межигірського Спаса, 18, — стосувався зрізаного осокору, який лежить уздовж дороги із осені 2014-го. Гілки навколишні мешканці прибрали, а от стовбур — їм не під силу.
Ми зателефонували депутату-мажоритарнику, що виконав прохання людей зрубати аварійне дерево, і Микола Кравченко завірив, що під час загальноміської толоки 4 квітня стовбур буде вивезено.
Благоустрій у приватному секторі – окрема тема. Так, свідомі мешканці Пісків навіть гуртом зробили дитячий майданчик із пісочницею (кажуть, що за власні кошти закупили пісок, брус, фарби). А тепер мріють прибрати загиджений ліс. Справа за організатором — дуже сподіваються на свого депутата-мажоритарника (Юрій Линник).
Чому засмічений приватний сектор, де будь-які відходи можна використати, — запитання риторичне: все залежить від виховання і звичок, які можна і треба змінювати. Вже років зо два сміття з приватного сектору вивозять за графіком і в спеціальних пакетах.
Щоправда, є такі «чистюлі», що підкидають своє сміття до багатоповерхівок або просто залишають на вулиці, де пакети шматують тварини і птахи. На прохання мешканців приватного сектору повідомляємо, що побутові відходи зазвичай вивозять після обслуговування кварталів багатоповерхівок — ближче до обіду або у другій половині дня за таким графіком:
ГОРА
вул. Межигірського Спаса:
середа — з 12:00
вул. М. Ватутіна:
субота — з 12:00
(пакети можна придбати за адресою:
вул. М. Ватутіна, магазин «Вега»)
ПІСКИ
вул. Глібова, Піщана:
понеділок, п’ятниця — з 12:00
вул. Святославська, Довженка, Мономаха, Космонавтів:
вівторок, п’ятниця — з 12:00
(пакети для сміття можна придбати за адресою:
вул. Київська, 6 — магазин «Дніпро»;
вул. Київська, 3-а — магазин «Будмаркет»;
вул. Мономаха — магазин «Продтовари»)
***
вул. Лугова:
четвер — з 12:00
пров. Дніпровський, вул. Поповича:
субота — з 12:00
(пакети можна придбати за адресою:
вул. В. Симоненка, 2-а, магазин «Продтовари»;
вул. Київська, 6 — магазин «Дніпро»;
вул. Київська, 3-а — магазин «Будмаркет»;
вул. Мономаха — магазин «Продтовари»)
Довідки за телефонами: (04596) 54 885 (приймальня КПЖ і КГ) або 25-049 (диспетчер).