21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ОльжинГрад: «За» і «Проти»

3

Розпитувала Марина КОЧЕЛІСОВА
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

На розі просп. Т. Шевченка та вул. Шкільної з’явився бетонний паркан. І одразу пожвавились соціальні мережі. Вишгородці висловлювалися по-різному, мешканці квартир у висотках «ОльжинГраду» — однозначно: «Врятуймо «ОльжинГрад», не дамо будуватися коло нас!»
Про детальний план міста та його окремих територій, про зонування ішлося на засіданнях кількох постійних комісій міськради шостого скликання. Про стратегію і тактику містобудування ми запитали у заступника Вишгородського міського голови Олексія Рачинського.
— Олексію Сергійовичу, у Вишгороді є Генеральний план. Поясніть, будь ласка, для чого необхідний іще й детальний план міста?
— Детальний план поетапного розвитку міста розробляється з метою:
— уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації частини території міста;
— уточнення у більш крупному масштабі положень генерального плану міста;
— формування принципів планувальної організації забудови;
— встановлення червоних ліній та ліній регулювання забудови;
— виявлення та уточнення територіальних ресурсів для всіх видів функціонального використання території;
— визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з ДБН та санітарно-гігієнічними нормами;
— визначення параметрів забудови окремих земельних ділянок;
— уточнення містобудівних умов та обмежень згідно з планом зонування у разі його наявності;
— забезпечення комплексності забудови території визначення доцільності, обсягів, послідовності реконструкції забудови.
— А план зонування?..
— Зонування території м. Вишгорода потрібно для:
— регулювання планування та забудови територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів;
— раціонального використання території населеного пункту;
— створення сприятливих умов для залучення інвестицій у будівництво шляхом забезпечення можливості вибору інвестором найбільш ефективного виду використання земельної ділянки для містобудівних потреб;
— забезпечення вільного доступу громадян до інформації стосовно розвитку населеного пункту, взаємоузгодження державних інтересів, громади та інвесторів;
— забезпечення сумісності забудови окремих земельних ділянок з оточуючою забудовою та землекористуванням;
— сприяння реалізації завдань довгострокового розвитку міста, іншого населеного пункту, з урахуванням його містобудівних особливостей, об’єктів історико-культурної спадщини та екологічного стану;
— розвитку інженерної та транспортної інфраструктури населеного пункту;
— вдосконалення мережі соціально-культурного та торгівельно-побутового обслуговування населення;
— збереження об’єктів культурної спадщини та об’єктів природно-заповідного фонду.
Простими словами, генеральний план — це стратегія, а розподілення міста на зони та детальні плани цих територій — тактика містобудування.
— Які кроки міськрада вже зробила у цьому напрямку?
— У грудні 2014 року Вишгородська міська ради уклала договір із Науково-дослідним і проектним інститутом містобудування — на виготовлення плану зонування території міста — та виплатила аванс.
На розгляд сесії, що відбудеться 25 березня, виноситься питання щодо надання дозволу на розробку детального плану міста з поетапним його затвердженням відповідно до технічного завдання.
— Нагальна проблема міста, що розвивається, — соціальна інфраструктура…
— …Так, колись дитсадки по всій Україні закривали, бо менше народжувалось дітей. Нині — так само по всій Україні — існує усім відома проблема з дитячими дошкільними навчальними закладами. На сьогоднішній день Вишгородська міська рада планує проектування декількох таких соціальних об’єктів: окремі дитячі садочки — на вул. Ю. Кургузова та Н. Шолуденка (масив «Берізки») і Центр реабілітації та розвитку дітей — на вул. Шкільній.
— Як прокоментуєте встановлення бетонної огорожі біля будинку на просп. Шевченка, 2-г?
— Новий власник земельної ділянки отримав три дозволи на підготовчі роботи (встановлення огорожі входить до складу проведення підготовчих робіт).
— Чому три?
— Тому що він придбав у власність три земельні ділянки (на фото на стор. 1 добре видно три будинки за червоною вантажівкою — біля свіжого дерев’яного паркану навкруги стадіону — ред.).
— І хто ж цей щасливчик?
— Це Калінкін Максим Михайлович.
— Чи зустрічалися ви з паном Калінкіним, і що він планує будувати на тих земельних ділянках?
— Із вищезазначеного питання ми не зустрічались. Наскільки мені відомо: дозволу на початок якогось будівництва він не отримував; міський голова технічних умов не надавав та жодних дозвільних документів по цьому об’єкту не підписував. Стосовно намірів власника… будь-ласка, запитайте у нього.
— А коли і кому вказані земельні ділянки були передані у власність? Чи відповідало це чинному законодавству?
— Громадяни України Зеніков В. В., Камельчук А. В. та Дорошенко Л.Г. (перші власники цих земельних ділянок) отримали їх у власність за рішенням 28 сесії VI скликання Вишгородської міської ради, внаслідок затвердження проекту землеустрою, розробленого та погодженого відповідно до чинного законодавства.
— Розкажіть, яке цільове призначення земельної ділянки біля будинку на просп. Т. Шевченка 2-г, та чи відповідає це Генеральному плану міста?
— Відповідно до свідоцтва на право власності, ці земельні ділянки надані для житлового будівництва, за Генеральним планом — там житлова середньо- і багатоповерхова забудова.
Взагалі до міського голови та мене особисто як його заступника звертаються мешканці приватного сектору на вул. Шкільній та особливо часто — з пров. Прожекторного, стосовно інвесторів-забудовників. Люди втомилися жити в «шевченківських» хатах, батьківських приватних будинках 1920-1930-х рр., люди хочуть переселитись у нові квартири.
Незабаром, після підписання забудовниками договорів з відселенцями, з’являться огорожі новобудов і у цих місцях. Не треба боятися — це розвиток Вишгорода, нове обличчя європейського міста. Це передбачено Генеральним планом, розробленим у далекому 2008-му і затвердженим у 2011-му.