30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Державна служба охорони Київської області збільшує кількість кнопок термінового виклику міліції

Наталія ГРОХОЛЬСЬКА, ст. інспектор по роботі із ЗМІ УДСО при ГУМВС України в Київській області

Кожен, хто став свідком чи потерпілим внаслідок вчинення правопорушення, може звернутися до адміністрації об’єкту, де знаходиться «кнопка тривожної сигналізації», з проханням викликати міліцію.

Це робиться з метою покращення охорони громадського порядку та більш якісного і швидкого реагування на порушення правопорядку. Більшість об’єктів, які охороняє Державна служба охорони, оснащені «кнопкою тривожного виклику міліції», про що свідчить показчик жовто-блакитного кольору.  Завдяки цьому приладу, у разі необхідності, цілодобово можна терміново викликати групу затримання, яка прибуває на місце виклику за лічені хвилини.

При натисненні на неї сигнал миттєво надходить на пульт централізованого спостереження і передається правоохоронцям, які за кілька хвилин прибувають на місце виклику.

На Київщині встановлено вже 105 таких пристроїв. З початку року на пульт централізованого спостереження підрозділів ДСО області надійшло близько однієї тисячі сигналів «тривога».

Централізована система швидкого виклику міліції дає змогу підвищити ефективність діяльності нарядів міліції, задіяних для охорони об’єктів та громадського порядку. Завдяки цьому вдається скоротити час реагування груп затримання на повідомлення громадян про злочини та інші протиправні дії і затримання злочинців. Злочин розкривається набагато швидше по «гарячих слідах», оскільки працівники міліції не витрачають час на переслідування злочинця.

Тривожні кнопки встановлюються в місцях великого скупчення людей: в супермаркетах, ресторанах, розважальних закладах. До речі, такі кнопки – це не завжди в буквальному розумінні «кнопки». Це може бути стандартна кнопка, вмонтована у підлогу, дно столу чи стіну, в залежності від специфіки роботи закладу.

Також це може бути і звичайний на вигляд брелок, який і є цією кнопкою швидкого реагування. Якщо територія охоронюваного об’єкту велика, наприклад, сучасний торговий центр, то такий пристрій може знаходитись одночасно у кількох людей. Це дозволить відразу викликати наряд Державної служби охорони, якщо людина стала очевидцем протиправних посягань, або до неї звернулись з проханням по допомогу. Держохорона, в свою чергу, максимально швидко відреагує на виклик і прибуде до місця події, прийме усі заходів для знешкодження порушника та подальшої його передачі до райвідділу міліції.

Наразі ведеться активна робота щодо збільшення таких систем термінового виклику міліції у громадських місцях.