05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

До Шевченка приходимо щодня

13

Марина КОЧЕЛІСОВА

Такі люди народжуються, аби стати провідниками і символами. 9 — день народження, 10 — день смерті: березень — місяць, долею пов’язаний із життям Тараса Шевченка. 

Патріоти міста цілий тиждень вшановували пам’ять нашого славетного земляка. 8 березня, у Жіночий день, до Шевченка прийшли молоді дівчата, поклали квіти. 9 березня понад 80 прихильників творчості поета — школярі, громадські діячі, представники міської та районної ради, Вишгородської районної «Просвіти» — читали вірші та співали пісні на слова Т. Г. Шевченка.
Особливо запам’ятався присутнім виступ вихованців міського Центру творчості «Джерело», старшокласників ВРГ «Інтелект» і СШ «Сузір’я»: проникливо читав пророчі рядки хлопець із Донецька, сім’ю якого війна змусила покинути рідні місця.
До вишгородців звернулася Таміла Борцова з Керчі: вона рік живе не вдома, та радіє, що може читати українські книжки у нашій бібліотеці, говорити рідною мовою; а от у місті, де мешкала понад шість десятиліть, нині її колегам — не вільно зібратися біля пам’ятника Тарасу, хоча він досі стоїть у Керчі, не вільно говорити українською.
«Шевченко — керівник нашого життя, наш дороговказ: треба захищати своє», — додала теперішня вишгородянка та подякувала городянам за оригінальний пам’ятник.
Про минуле і майбутнє України говорили поет і прозаїк, голова вишгородської районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Олександр Дробаха та голова Вишгородської районної ради Ірина Побідаш.
10 березня вихованці старшої групи «Калинка» із вишгородського ДНЗ «Ластівка» вивчили і розповіли 17 шевченкових віршів. Із квітами до пам’ятника прийшли депутат Київської обласної ради Олександр Приходько та Вишгородський міський голова Віктор Решетняк із міськими активістами.
Небайдужі громадяни згадали про те, що поставлений міською громадою пам’ятник молодому Тарасу українська держава досі не спромоглася внести до Державного реєстру пам’яток, та запропонували взяти пам’ятник і площу під народний контроль і опіку. Вишгородський міський голова Віктор Решетняк говорив про те, що Т. Шевченко не раз бував у Вишгороді, а також про необхідність реконструкції площі біля БК «Енергетик», аби вона відповідала значущості пам’ятника, бо до Шевченка ми приходимо щодня.
У бібліотеках, школах, дитсадках, центрах творчості міста і району минулого тижня пройшли чисельні святкові заходи, приурочені до 201 дня народження українського генія — Тараса Григоровича Шевченка.