26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

План розвитку області

IMG 2784

Прес-служба КОДА

Третього березня відбулось засідання колегії Київської облдержадміністрації, на якому обговорили проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київщини на 2015 рік. На нараді були присутні очільник Київщини, все керівництво ОДА, керівники структурних підрозділів та мери міст області.

Із приємних моментів — в області розвиваються найбільш важливі галузі економіки, не зважаючи на складну суспільно-політичну ситуацію в країні. Голова КОДА Володимир Шандра повідомив: «За минулорічними показниками, наша область перебуває на почесному 1 місці — за обсягами житлового будівництва, на 2 місці — за обсягом сільськогосподарського виробництва серед інших регіонів країни та на 3 місці — за обсягом капітальних інвестицій».

По Програмі доповідав директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Самойлов. Він повідомив, що по кожному з 26 розділів Програми передбачений комплекс основних заходів, спрямованих на стабілізацію роботи та розвиток відповідних галузей виробничої або ж соціальної сфери.

За словами Ігоря Самойлова, поліпшення умов для залучення іноземних інвестиційта збільшення обсягів експорту дасть позитивні результати. А врегулювання зовнішньоторговельного балансу області стане допоміжним фактором у створенні відповідних умов для виробництва нових видів конкурентоспроможної продукції.

Ще один пріоритет — сприяння розвитку високотехнологічного сільськогосподарського виробництва, адже підприємства агропромислового комплексу Київщини забезпечують понад 30% надходжень до бюджетів усіх рівнів та майже 70% експорту товарів.

Також область, як і країна в цілому, має чималу залежність від імпортних енергоносіїв. Тому основна увага і надалі буде приділятися переведенню бюджетної сфери та котелень підприємств теплокомуненерго на опалення альтернативними видами палива.

«У поточному році на промислових підприємствах, за Проектом, передбачається впровадження 22 нових технологічних процесів, з яких 11 маловідходних і ресурсозберігаючих, також освоєння 98 нових видів конкурентоспроможної продукції. На окремих підприємствах, у перспективі — освоєння випуску нових видів інноваційної продукції, яка дозволить споживачам зекономити електроенергію», — повідомив Ігор Самойлов.

Логічним завершенням засідання Колегії стало доручення голови КОДА директору департаменту економічного розвитку й торгівлі в установленому порядку передати проект Програми на розгляд постійних комісій Київської обласної ради, для подальшого затвердження на сесії Київобл ради.