05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Партнерство, підкріплене дружбою

Валентина ЯКОВЕНКО

З неофіційним візитом у Вишгороді побували французькі гості з міста-побратима Санса. Дружба з ним триває 15 років. За цей час відбулась низка офіційних візитів працівників органів місцевого самоврядування, результатом яких стала тісна співпраця, особливо — у гуманітарному напрямку.
Візит Марі-Поль Шаппюї та Алесандри Ленейн був заповнений теплими зустрічами з численними друзями. Побували у Вишгородській центральній районній лікарні, до якої із Сансу неодноразово надходила допомога медичним обладнанням та препаратами, а стажування вишгородських лікарів у госпіталі французького міста-побратима та обмін досвідом стали регулярними.

Із спеціалістом відділу з гуманітарних питань, депутатом міської ради Ольгою Мельник побували на Майдані – дуже не терпілося на власні очі побачити, що там і як, із перших вуст дізнатися про події минулого року. Із побаченого та розповідей очевидців упевнилися, що Революція Гідності — це була справді воля людей, які прагнули кращого завтра і вірили в те, що зможуть його наблизити.
Відвідали французькі гості і міський Центр творчості «Джерело», де ознайомилися з умовами навчання дітей у позаурочний час і самі побували в ролі вихованців закладу, взявши участь у майстер-класах, які провели для них педагоги.
Вишгородський міський голова Віктор Решетняк подякував гостям за візит, передав вітання меру Санса із вдячністю за багаторічну співпрацю. Він зазначив: «Партнерські відносини між Вишгородом та Сансом давно переросли у щиру і відверту дружбу, яку я ціную особливо. Вона і є тією основою, фундаментом, на якому ми будуємо наш спільний європейський дім» і оголосив рішення міської ради про присвоєння Марі-Поль Шаппюї звання почесного громадянина Вишгорода – найвищого звання на рівні міста.
Віктор Решетняк зазначив, що найбільш тісна співпраця і взаємостосунки склалися між медиками наших міст. Завдяки французьким друзям Вишгородська ЦРЛ отримала обладнання для лапараскопічних операцій, наркозні апарати, дозатори медикаментів, кардіомонітори, пульсаксиметри, кювети для новонароджених, апарати УЗД, операційні столи, хірургічні інструменти та ін. А, починаючи з 1998-го року, відколи стартувала програма стажування вишгородських медпрацівників у госпіталі «Санс-Ремон», там пройшли практику близько тридцяти наших лікарів і медсестер. Вишгородські медики проводили операції разом із відомим у Бургундії хірургом Крістіаном Ляллюе.
У 2009 році Санс відвідала велика делегація вишгородців, узявши участь у Міжнародному ярмарку-фестивалі міст-побратимів, а у Вишгороді побував французький хор «Маринонька».
Постійний зв’язок із музеями Санса тримає Вишгородський історико-культурний заповідник; обмінюються поїздками і творчі колективи та молодіжні організації наших міст.
І сьогодні, повідомила Марі-Поль Шаппюї, до Санса планують запросити юних мешканців Вишгорода – вони зможуть деякий час навчатися у французькій школі, спілкуватися з однолітками, удосконалюючи мову, та відкрити для себе Францію.
Напередодні Міжнародного жіночого дня Марі-Поль Шаппюї та Алесандра Ленейн побажали жінкам Вишгорода любові та миру, а ще — теплої, щедрої на сонячні дні весни.