26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Казка від «Клерико»

1

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО — архів «Клерико»

Переповнений зал гаряче аплодував, дякуючи за хвилини насолоди від запальних танцювальних композицій, гармонію акторської гри і танцю. Талант артистів заворожив глядачів. Вони захоплено спостерігали за виром подій, що відбувалися на сцені, намагаючись не пропустити жодного жесту, слова, погляду, які були майстерно відточені.
Так пройшла прем’єра довгоочікуваної танцювальної вистави за мотивами казки Льюїса Керрола «Аліса в Країні див», презентована Вишгородським танцювальним колективом «Клерико». Це було щось неймовірне! Від складних танцювальних елементів, які виконували діти, Аліса б точно була у захваті!
Аби «заглянути за куліси» підготовки до вистави, ми поспілкувалися з керівником «Клерико» Ольгою Пінчук.
— Олю, скільки тривала підготовка?
— Трохи більше року. Писали сценарій, малювали та виготовляли декорації. Деякі костюми дошивали навіть в останню ніч. Ми працювали весь час, підготовка не припинялася і влітку.
— Чому саме «Аліса в Країні див»?
— Обрали цей твір для постановки просто і швидко. Ця казка дуже подобається моєму сину, і я частенько йому читала. А потім задумалась: можливо, ми зробимо танцювальну виставу? Сюжет захоплюючий, герої харизматичні, танцювальний матеріал — взагалі не проблема. Так ми колективом і вирішили, що зробимо цей проект, але тоді ще ніхто не уявляв його масштабів!
— Масштаб таки вражає! Скільки учасників задіяно у постановці вистави?
— Задіяні всі вікові групи колективу — 154 дитини. Плюс головні герої і дівчата, які працювали над декораціями.
Особлива подяка батькам та Вишгородському міському голові Віктору Решетняку за постійну підтримку й допомогу в реалізації наших творчих ідей. Дякую всім, хто допомагав за кулісами, за ширмами, волонтерам, які все це перевозили, нашому костюмеру Людмилі Чурі.
— Слідували сюжету казки чи додали щось своє?
— Звичайно, у цій виставі багато нашого. Сюжетної лінії ми дотримувались, але не дуже чітко. Мене здивували глядачі, які підходили після вистави і казали, що до нашої постановки ніколи не розуміли цієї казки, а от зараз їм навіть захотілося її перечитати.
— Хто виконав головні ролі?
— Аліса — наш хореограф Аліна Кульбаба. Капелюшника зіграла Оксана Ярова, у ролі Кролика — Роман Микитчик. Білий король — В’ячеслав Тарасюк, Червона Королева — Любов Лисенко, Мишка Соня — Аня Крюкова.
— Чи не задумувались про гастролі? Де відбудеться наступний показ «Аліси в Країні див», і куди звертатись по квитки?
— Вистава триває 2 години. Для гастролей потрібний спонсор. На показ однієї вистави затрачується чимало коштів (оренда зали, апаратури, перевезення дітей, реквізиту, придбання спецефектів та розхідного матеріалу тощо). Одні лише декорації змінювались майже під кожну сцену (10 м завдовжки і 2 м у висоту, а таких сцен 8!).
Квитки не покривають витрат на показ концерту.
Наступний буде 22.03.2015 р. о 15.00 в приміщенні університету ім. Грінченка, м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 13-б. Замовити квитки можна за телефонами: (063) 324-84-32, (093) 570-86-52. Ми б із задоволенням виступили у Вишгороді, але немає приміщення.