09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Революція Гідності триває

1

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»
Олександр КОНОНЕНКО, спеціально для «Вишгорода»

Річницю розстрілу на Майдані Героїв Революції Гідності відзначили на Вишгородщині жалібними урочистостями.
У великій залі адмінбудинку вшанували пам’ять Небесної Сотні літературно-музичною композицією «Герої не вмирають». У бібліотеках Вишгородщини почали збирати книжки для поновлення фондів і для дітей вимушених переселенців (акція «Книжковий дім відкритий усім»).
Встановлено меморіальні дошки на будівлі Димерської гімназії та на будинку у Вишгороді. Димерчанин Володимир Кіщук загинув 18 лютого в сутичках біля Верховної Ради. Вишгородець Ігор Пехенько — 20 лютого від численних ран біля Будинку профспілок. Указом Президента України їм обом посмертно присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».
У Вишгороді біля першого парадного буд. 6 на вул. В. Симоненка заупокійну літургію відправив о. Богдан Ніколин, настоятель церкви св. Володимира (УПЦ КП). Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Ігоря Пехенька голова КОДА Володимир Шандра, представники обласної та районної державної і місцевої влади та вишгородці.
Міський голова Віктор Решетняк від імені вишгородської громади пообіцяв батькам Ігоря Пехенька не забувати сім’ю Героя та надавати посильну підтримку і допомогу. Вишгородські школярі запалили свічки і поклали квіти до меморіальної дошки.
На пл. Т. Шевченка, біля пам’ятника святим покровителям міста Борису і Глібу, відбулося народне віче, під час якого, зокрема, виступила мати загиблого — Надія Степанівна Пехенько, а вишгородці говорили про те, що жертви були не марні — Революція Гідності триває, й українцям треба захищати державу від зовнішнього й внутрішнього агресора.