31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Антикризовий туризм: де недорого відпочити навесні

Весна в багато довколишніх країн приходить набагато раніше, ніж в Україну. І щоб відпочити там, необов’язково витрачати великі гроші.

Антикризовий туризм: де недорого відпочити навесні

Фото Shutterstock

Наприклад, такі міста, як Будапешт, Бухарест, Берлін, Ческі-Крумлов, вважаються найдешевшими в Європі. Вони очолюють список міст Європи для бюджетних поїздок, який видає портал про подорожі Backpacker Index. Зокрема, в цих містах можна максимально заощадити на готелях і харчуванні, а відстань від України порівняно невелика, тож ціни на перельоти мають бути невисокими. При цьому по кількості цікавих місць ці міста можуть дати фору більшості європейських столиць.

Forbes зібрав найбільш бюджетні міста європейського зарубіжжя, і з’ясував, як там можна провести час.

Бухарест і Констанца

Румунія
Бухарест і Констанца
Будівля парламенту в Бухаресті

Фото Thinkstock

Переліт Київ − Бухарест і назад: $220 компанією МАУ і LOT з пересадкою у Варшаві.

Номер на двох у готелі 4 зірки − від $50 за ніч.

Номер на двох у готелі 1 зірка в центрі − від $20 за ніч.

Обід у кафе в центрі коштує від $3 за людину.

Бухарест стабільно займає перші місця в рейтингах найбільш недорогих столиць Європи. Візитна картка міста − будівля парламенту й уряду, це друга найбільша будівля в світі після американського Пентагону. Величезну споруду загальною площею 340 000 кв. м почали будувати ще за часів диктатора Ніколає Чаушеску в 1984 році. У 1100 кімнатах сумно відомий диктатор організовував свої знамениті прийоми.

Не менш популярне місце в румунській столиці − будинок філармонії Ateneul Român, побудований наприкінці XIX століття. Бухарест також славиться своїми стародавніми церквами та етнографічним музеєм під відкритим небом Muzeul Satului.

Любителів мальовничих пейзажів у двох годинах їзди на поїзді чекає містечко Брашув. Це Трансільванія − батьківщина легендарного графа Дракули, де зберігся його знаменитий замок Бран XIV століття. Поруч знаходиться гордість Румунії − гірський хребет Пятра Краюлуй, національний парк з приголомшливими пейзажами.

Кутаїсі й Батумі

Грузія
Кутаїсі й Батумі
Храм Баграта в Кутаїсі

Фото Thinkstock

Всього три години поїздом чи автобусом − і ви в Батумі, на знаменитому чорноморському курорті Грузії.

Переліт Київ − Кутаїсі й назад: $150 прямим рейсом компанії Wizz air.

Номер на двох у готелі 3 зірки − від $25.

Номер на двох у готелі 2 зірки в центрі − від $15.

Обід у кафе коштує від $4 за людину.

Друге за розміром місто Грузії Кутаїсі славиться печерами, храмами і старовинним центром міста. Зокрема тут розташований символ країни − храм Баграта, зведений ще на початку XI століття. За містом − не менш відомий Гелатський монастир, побудований у той же період. При цьому на території монастиря повністю збереглися стародавні споруди, тут похований відомий грузинський цар Давид IV Будівельник. Поруч із містом знаходяться відомі печери Прометея, в яких можна побродити темними коридорами завдовжки більше кілометра і навіть проплисти на човнах по підземних річках.

Будапешт

Угорщина
Будапешт
Будапешт

Фото Thinkstock

Переліт Київ − Будапешт і назад: $130 прямим рейсом компанії Wizz air.

Номер на двох у готелі 4 зірки − від $50 за ніч.

Номер на двох у готелі 2 зірки − від $20 за ніч.

Обід у кафе в центрі обійдеться від $3-4 за людину.

Друга столиця Австро-Угорської імперії Будапешт знаходиться зовсім недалеко від Києва, адже країни мають спільний кордон. У цьому місті треба побувати як мінімум один раз у житті − відвідати величезний палац Буда на пагорбі, прогулятися середньовічними вузькими крученими вуличками і обов’язково відвідати візитну картку міста − знаменитий парламент.

Любителі купань можуть чудово відпочити в знаменитих угорських гарячих джерелах. Найпопулярніше − термальний комплекс Сечені, який розташований поруч із площею Героїв і складається з цілого комплексу басейнів термальної води різної температури і різного складу корисних елементів. Найбільший басейн бань знаходиться просто під відкритим небом.

При бажанні з Будапешта всього за 2-3 години на поїзді можна дістатися до австрійської столиці − Відня. Щоправда, треба враховувати, що вартість готелів і харчування там вищі, ніж в Угорщині.

Прага і Ческі-Крумлов

Чехія
Прага і Ческі-Крумлов
Ческі-Крумлов

Фото Thinkstock

Переліт Київ − Прага і назад: $250 прямим рейсом компанії МАУ.

Номер на двох у готелі 4 зірки − від $60 за ніч.

Номер на двох у готелі 2 зірки − від $28 за ніч.

Обід у кафе в центрі коштує від $4 за людину.

Перерахувати всі цікаві місця Праги нелегко. Чого тільки варта площа старого міста й гігантський замок Празький град! А всього за кілька годин їзди друге найвідоміше місто Чехії − Ческі-Крумлов. Ціни тут істотно нижчі, ніж у столиці, а пам’яток багато − наприклад, тут зберігся історичний центр, який входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, старовинний готичний Костел святого Віта XIV століття, Ратуша XVI століття. А на місцевій річці Влтава можна попрактикуватися у водних видах спорту, наприклад, веслування на каное.

Берлін

Німеччина
Берлін
Бранденбурзькі ворота

Фото Thinkstock

Переліт Київ − Берлін і назад: $150 прямим рейсом компанії МАУ.

Номер на двох у готелі 4 зірки − $60 за ніч.

Номер на двох у готелі 2 зірки − $40 за ніч.

Обід у кафе в центрі коштує від $6 за людину.

Одну з найбільш недорогих столиць Європи − Берлін − якраз варто відвідувати на початку весни, адже тепло сюди приходить набагато раніше, ніж в Україну. Мабуть, найвідоміший туристичний об’єкт німецької столиці − Берлінська стіна, уособлення «залізної завіси», яка відділяла країни радянського блоку від Заходу. З 155 км стіни залишилися три невеликі частини. Найдовша − Східна Галерея − зараз оздоблена графіті.

Тут же знаходиться знамените зображення Брежнєва, який цілується з Хонеккером. Друга частина стіни стоїть поруч із музеєм «Топографія терору», де раніше був штаб Гестапо. Третя частина знаходиться в північній частині Бернауер штрассе.

Крім стіни, Берлін подобається туристам своєю розслабленою атмосферою, великою кількістю парків і безліччю недорогих кафе з кухнями різних країн світу.