26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Мінкульт хоче збільшити квоту української музики на радіо до 75%

Міністерство культури України ініціює збільшення квоти українського продукту в радіоефірі до 75% та перевірку радіостанцій на виконання чинної обов’язкової квоти (50%). Про це заявляють у міністерстві, повідомляє Громадське.

«Крім того, пісні українських авторів та виконавців мають з’являтися тоді, коли їх почує найбільше слухачів – у пройм-таймі, а не тільки пізно вночі, як це часто має місце зараз», – цитують міністра В’ячеслава Кириленка у заяві Мінкульту.

Перехід до нових стандартів квот може відбуватись поступово, у кілька етапів, каже міністр.

У Мінкульті ініціювали перевірку радіостанцій щодо виконання ними чинної обов’язкової квоти трансляції в ефірі українських пісень, направивши відповідне звернення до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Перевірка буде стосуватися усіх найбільших радіостанцій FM-діапазону.

У міністерстві нагадуть про виконання статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до якої у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50% загального щотижневого обсягу мовлення.