28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Шукаємо українські рецепти довголіття

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — Олександр КОНОНЕНКО, спеціально для «Вишгорода»

«Майстриня» — таку назву має клуб за інтересами, який нещодавно розпочав свою роботу у Вишгороді. Це спільний проект Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Вишгородського історичного музею.

«Ми довго міркували над тим, яку нашому клубу дати назву, — розповідає модератор Тетяна Циблієва. — Адже хотілось, щоб вона повністю відповідала нашій меті». А мету члени клубу поставили собі амбітну — не дозволити проблемам і депресії псувати життя, допомогти заряджатись оптимізмом, ділитись своїм позитивним життєвим досвідом, навчати інших тому, що вмієш сам. «Вже перше засідання клубу, яке відбулося нещодавно в залі Історичного музею, — розповідає соцпрацівник терцентру Ірина Войтенко, — підтвердило, що мету ми вибрали правильно. Адже людям сьогодні, в першу чергу, потрібна не так матеріальна, як моральна підтримка, душевна розмова з близькими по духу людьми».

А щодо майстерності, то кожен з членів клубу — у чомусь майстер: хтось вміє плести мереживо і шкарпетки, хтось готує смачнючі пиріжки, хтось фотографує, а хтось — пише вірші, як ось Ольга Дяченко, яка тут же, на засіданні клубу, експромтом написала наступне:

«Отут зібралися майстрині,

Розмова щира за столом —

Про чай послухали ми нині,

Як засівать серця добром.

Та ми ж із вами оптимісти,

Почули, як продовжить вік,

Що треба пити, а що їсти,

Хто поруч — кіт чи чоловік?

Єднає думка нас єдина —

Не зловживаємо нічим.

Є хліб і сало, й часничина…

Що ще? Я потім розповім!»

Ну що ж, будемо чекати на наступні засідання клубу, щоб і надалі наснажуватись добрим настроєм і позитивом навіть у наші складні часи. А що це можливо, показало вже перше засідання клубу, де дві години спілкування пролетіли, як двадцять хвилин. Найперше, продегустували кілька сортів часу — каркаде, зелений з лавандою та апельсином, чисто зелений, чорний цейлонський крупно листовий… Ірина Войтенко в цей час озвучила цікаві факти про цей напій, а вже розмова про чай, як одну із складових, що мають позитивний вплив на здоров’я, плавно переросла у розмову про те, як зберегти молодість, як бути активним навіть маючи за плечима багато прожитих років.

Рецептів продовження активного життя прозвучало багато з досвіду різних країн світу. Український же рецепт, як зауважували члени клубу, в тому, щоб мати якесь захоплення, бути комусь корисним, більше спілкуватись з позитивними людьми. Одне з таких захоплень — плетіння. Учасники засідання клубу поділились власними секретами виготовлення шкарпеток та мережива, а для тих, хто тільки прагне навчитись, Тетяна Циблієва провела майстер-клас.

До речі, вже знайшлися і спонсори, які готові підтримувати роботу клубу «Майстриня» — це депутат Вишгородської міської ради Володимир Лісогор. Він дав кошти для передплати газети «Здоровий спосіб життя», яка стане основою бібліотеки клубу.

У подальшому «майстрині» планують збиратися кожного четверга о 14.00 у приміщенні сторичного музею і запрошують до участі і засіданні клубу і жінок, і чоловіків, всіх, хто хоче провести час з користю для себе, віднайти рецепти, які допоможуть підтримати добрий настрій і життєві сили. Приєднуйтесь!

НА ФОТО: під час засідання клубу «Майстриня»

DSC07332

DSC07336

DSC07343