09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Справжні герої не вмирають

У великій залі райдержадміністрації 20 лютого вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні – працівники районного відділу культури, національностей та релігій підготували до цієї дати літературно-музичну композицію «Герої не вмирають».

Вони і справді не вмирають – віддавши свої життя «за гідність, правду, за свободу та за майбутнєє народу», як написала у своєму вірші, який прозвучав на заході, Алла Наталушко. Вони живуть у нашій пам’яті, у серцях близьких та рідних, долаючи кордони і об’єднуючи душі українців у непереборному бажанні дати відсіч ворогові, захистити Батьківщину.

У Вишгородському районі два Герої з Небесної Сотні – Володимир Юрійович Кіщук та Ігор Олександрович Пехенько. Володимир Кіщук загинув 18 лютого одним з перших героїв  в сутичках біля Верховної Ради. Ігор Пехенько –  20 лютого від численних ран біля Будинку профспілок.  Указом Президента України їм обом посмертно присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка». А вдячні земляки, як розповіла ведуча заходу Людмила Коваль, напередодні роковин їх загибелі встановили меморіальні дошки на будівлі Димерської гімназії, де навчався В.Ю.Кіщук, та на будинку у Вишгороді, де жив І.О.Пехенько.

Учасники вечора-пам’яті вшанували своїх земляків і всіх Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. «…Бо пам’ять вічна і народ не забува, хто виборов життям ці перемоги».

Герої Небесної Сотні віддали своє життя за Україну, за її добробут, за щасливе майбутнє українських дітей. І це розуміють не тільки старші покоління, а й покоління юні, які теж вклоняються подвигу Героїв, висловлюють свою готовність продовжувати їх справу, боротись за Україну, щоб стала вона могутньою і процвітаючою. «Перше слово «мама», друге – «Україна». Так я учився розмовляти, так уявляю подальшу свою долю –  у щасливій, заможній, мирній Україні». Такі слова звучали з вуст вихованців вишгородського дитячого садочка «Ластівка» – в українських вишиванках, щирі і надзвичайно безпосередні вони своїми дзвінкими голосами вплели в літературно-музичну композицію світлий промінчик надії на краще, на те, що прийде день, коли Україна здолає всі незгоди  і у мирі, злагоді та добробуті буде будувати благополучну країну.

Своє бачення подій та надії на майбутнє висловили й інші юні представники Вишгородської громади – зорганізовані районним відділом освіти, школярі підготували виставку малюнка та виробів декоративно-прикладного мистецтва «Герої Небесної Сотні».

Таким же переконанням, що Герої не вмирають, і надією, що Україна здолає усі біди, були сповнені виступи дорослих митців – Алли Наталушко, Ірини Бези, Вищедубечанського народного хору «Деснянські зорі». І збудуться усі ці надії, бо немарно віддали Герої Небесної Сотні свої життя: «Небесна Сотня, чиста і жива, нам каже з неба «Доброї дороги… І відбудуються зруйновані міста, заколосяться ними знов житами…».

Галина МАКАРЕНКО

На знімках: під час вечора-пам’яті «Герої не вмирають»

Фото Олександра КОНОНЕНКА

DSC00619

DSC00623

DSC00625

DSC00629

DSC00631

DSC00636

DSC00637

DSC00638

DSC00652

DSC00661