08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Будинки з даховими котельнями

Мешканці квартир у будинках з власними даховими котельнями звертаються до ВРКП «Вишгородтепломережа» стосовно отримання послуги з централізованого опалення. Надаємо для розміщення на сторінках газети «Вишгород» роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України із зазначеного питання (додається).
Подібні звернення, на нашу думку, були викликані низкою публікацій депутата Вишгородської міської ради О. В. Момота у газеті «Рідне місто», яка ним же і заснована. Для спростування «висновків» вищезазначеного автора (щодо включення до тарифу на послуги з централізованого опалення витрат, які розраховані для надання послуги з централізованого постачання гарячої води) просимо оприлюднити також структуру тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню ВРКП «Вишгородтепломережа» (додається).
Наголошуємо, що тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг (162 теплопостачальні організації), а також структура тарифів затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), від 17.10.2014 № 146 (із змінами), внесеними постановами  та від 18.12.2014 № 822), зареєстрованою в Міністерстві юстиції 31.10.2014 за № 1376/26153 та офіційно оприлюдненою 21.11.2014 р. в «Офіційному віснику України» за № 91, ст. 2615.
Зазначену постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, можна знайти на її офіційному веб-сайті.
Таким чином, всі тарифи на опалення за грудень 2014 року, опубліковані в газеті «Рідне місто» № 3 (23) за лютий 2015 року, були розраховані правильно. ВРКП «Вишгородтепломережа» перепрошує за деяку невідповідність розрахунків, указаних у статті: при формуванні таблиці тарифів на опалення по вказаних в статті будинках були автоматично перенесені дані за попередній місяць.
Додатки:
1. Мінрегіон про надання послуги з централізованого опалення у будинках із встановленими даховими котельнями — на 1 арк.
2. Структура тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню ВРКП «Вишгородтепломережа», — на 2 арк.
В. о. директора ВРКП «Вишгородтепломережа»
В. АЛЕКСЕЄВ

Щодо надання послуги з централізованого опалення у будинках із встановленими даховими котельнями

Відповідно до ст. 382 Цивільного кодексу України, власникам квартири у багатоквартирному житловому будинку належать на правах спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
Згідно з ч. 16 ст. 1 Закону України «Про теплопостачання», система автономного теплопостачання — внутрішньобудинкова система опалення, яка використовується для теплозабезпечення окремого багатоквартирного будинку.
Також, відповідно до п. 1.4 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом від 22.11.2005 № 4, «система автономного теплопостачання  будинку — сукупність джерела теплової енергії потужністю до 1 Гкал/год; розміщується в межах цього будинку (частині будинку, надбудові чи прибудові до цього будинку), внутрішньобудинкових мереж і систем теплопостачання окремих приміщень».
Відносини між суб’єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі — виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі — споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі — послуги) врегульовано Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі — Правила) та Типовим договором на надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630.
Вищезазначеними Правилами визначено, що централізоване опалення — послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.
Таким чином, мешканці квартир у будинках із власними даховими котельнями отримують послугу централізованого опалення від автономного джерела теплової енергії та керуються вищезгаданими нормативно-правовими актами.
© 2013 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України