24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгородщина реалізує волонтерські проекти

DSC07177

DSC07178

DSC07180

DSC07207

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — автор

Лише у січні нинішнього року відбулися установчі збори Координаційної волонтерської ради при Вишгородській райдержадміністрації. А сьогодні рада не тільки активно обговорює свої плани, а вже і наповнює їх конкретним змістом.

Зокрема, на зборах ради, що відбулися на базі районної організації товариства Червоного Хреста, волонтери обговорили реалізацію чотирьох проектів.

Мета проекту «Любов зцілює» — збір коштів на ліки для учасників АТО. Проведуть його напередодні Дня закоханих волонтерські групи за участі дітей, що проживають у дитячому таборі «Лісова застава», та учнів шкіл Вишгородського району. «Правильніше буде сказати, що наш проект має дві мети, — говорить голова Координаційної волонтерської ради при РДА, голова Всеукраїнської благодійної організації «За право на життя» Ірина Сазонова. — Насамперед, — допомогти ліками нашим воїнам у зоні АТО, а також досягти того, щоб у дітей не формувалось споживацьке ставлення до суспільства, щоб вони відчували себе причетними до всіх важливих громадських справ». Діти готуватимуть печиво і, за згодою торгових та харчуючих організацій, реалізовуватимуть його у торгових залах та підприємствах громадського харчування Вишгорода та Києва. На зібрані від реалізації кошти Координаційна рада придбає ліки і переправить їх у зону АТО.

Інший проект — «Зігрій бійця» — також спрямований на підтримку учасників АТО. Волонтери планують 21 лютого провести благодійний концерт, кошти від якого дадуть змогу закупити ліки, теплий одяг, продукти тривалого зберігання. Акція спрямована, в основному, на молодіжну аудиторію, адже, як поділились секретом її організатори, глядачів чекає рок-концерт.

Молодіжна аудиторія також у центрі проекту «Вишгородщина понад усе». Цим проектом Волонтерська рада поставила собі за мету сприяти активізації молодіжного руху в районі, спрямувати енергію та потенціал молоді на відродження культурно-спортивного життя, на формування відповідальності за порядок у місті та районі. Однак, тут вимальовувалась поки що тільки «пунктирна лінія», конкретні справи рада запланувала обговорити після більш детальної підготовчої роботи.

При обговоренні проекту «Добрі справи», спрямованого на організацію адресної допомоги самотнім літнім людям, потреби цих людей представили директор Вишгородського територіального центру соціального обслуговування Наталія Рудько та завідуюча відділення соціально-побутової адаптації центру Галина Макаренко. Вони презентували відеоролик про стаціонарне відділення для постійного проживання, а також конкретні потреби по населених пунктах. «Потреб у наших підопічних дуже багато і всі вони не можуть бути забезпечені відразу, — говорить Наталія Рудько. — Однак ми їх озвучили, щоб показати реальну картину. Сьогодні волонтери підтримали нашу думку щодо першочерговості ремонту санвузла у стаціонарному відділенні. Сподіваємось, що разом зможемо ці плани реалізувати».

У кожному з означених проектів бачить свою конкретну участь і районна організація Товариства Червоного Хреста. «Ми раді будемо долучитись до кожного проекту, який реалізовуватиме Волонтерська рада, — говорить голова організації Ірина Правдива. — Наша участь — це реалізація марок Товариства та «Щедрого квитка», збір гуманітарної допомоги, вирішення частини організаційних питань запланованих акцій. Кожна з цих справ реалізовуватиме і нашу мету — допомогти людям, котрі потрапили у складні життєві обставини».