02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Прийнято низку антитерористичних заходів

Місто Вишгород — за 700 кілометрів від лінії фронту на Донбасі. Але це не означає, що місто убезпечене від проявів дестабілізації, а, можливо — і терористичних акцій. Саме тому виконавчий комітет міської ради сьогодні працює у посиленому режимі.
Зокрема, на порядок денний оперативних нарад міської евакуаційної комісії в першу чергу виноситься питання захисту цивільного населення від загрози вчинення терористичних актів. Особлива увага приділяється обстеженню і впорядкуванню бомбосховищ та приміщень, близьких до них за своїми можливостями.

Міські захисні споруди цивільного захисту:
1. Сховище Київської ГЕС.
2. Сховище Київської ГАЕС.
3. Сховище МВС на вул. Ю. Кургузова, 3.
4. Сховище управління водних ресурсів на вул. Київській, 10-в.
5. Сховище адмінбудинку на пл. Т. Шевченка, 1.
6. Сховище МКМ «Телеком» по вул. Н. Шолуденка.
7. Сховище військкомату на вул. Ю. Кургузова, 5.
8. Сховище філії ПАТ «Киїобленерго» на вул. Ю. Кургузова, 12.
9. Сховище в будинку на вул. Набережній, 4-а.
Житлові будинки з пристосованими
підвальними приміщеннями:
1. Вул. Київська, 2.
2. Вул. Київська, 12.
3. Вул. Київська, 18.
4. Вул. Шкільна, 7/1.
5. Вул. Лугова, 3.
6. Вул. Дніпровська, 1.
7. Вул. Дніпровська, 9.
8. Вул. Дніпровська, 11.
9. Вул. М. Грушевського, 4.
10. Вул. М. Грушевського, 9.
11. Просп. І. Мазепи, 3.
12. Просп. І. Мазепи, 7.
13. Вул. Б. Хмельницького, 7.
14. Вул. Б. Хмельницького, 6.
15. Вул. Ю. Кургузова, 11-а.
16.Вул. Н. Шолуденка, 8.
17. Вул. Н. Шолуденка, 6.
18. Вул. В. Симоненка, 4-а.
Особливе доручення отримали працівники КПЖ і КГ, які мають обстежити всі підвальні приміщення і горища багатоповерхових будинків з метою виявлення предметів вигляду вибухових речовин, наявності в них звуку працюючого годинникового механізму, запаху бензину, газу, хімічних речовин тощо. Акцентовано на тому, що всі підвали і горища мають зачинятися на замки.
Не зайвою є пересторога щодо наявності у дверях, вікнах місць громадського користування будь-яких сторонніх предметів: закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів. Необхідно звертати увагу на залишені без нагляду господарів у громадських місцях і транспорті валіз, кейсів, пакунків, коробок.
Слід зазначити, що міська комісія особливу увагу приділила профілактичному інформуванню мешканців багатоповерхових будинків. Комунальники мають пояснити людям, як діяти у випадку, коли у невідомих осіб проглядаються приховані на тілі підозрілі предмети, або як реагувати на наявність сигнальних ламп, перемикачів, елементів живлення, антен чи предметів, які не відповідають дійсному призначенню (наприклад, надмірна вага коробки від цукерок, банки від кави, ручки, книги та інш.)
Враховуючи всі ці нюанси, комісія прийняла рішення про посилення в місті інформаційно-роз’яснювальних заходів. Зокрема, це затвердження Пам’яток щодо першочергових дій у разі виявлення вибухових пристроїв, Памятки, як поводити себе, ставши заручником терористів та інші.
Як кажуть, береженого і Бог береже. Прошу усвідомити, що вищенаведені заходи є не нагнітанням обстановки, не залякуванням громадськості. І справді, краще перестрахуватися, аніж потім пожинати гіркі плоди нехтування безпекою.

Віктор РЕШЕТНЯК,
Вишгородський міський голова,
начальник цивільної оборони
м. Вишгорода