29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Громадська рада — народний уряд на місцях

26 січня ц. р. на Вишгородщині створено нову громадську структуру, яка об’єднала понад два десятки представників різних прошарків населення району

Юлія ПАВЛОВСЬКА, прес-секретар Громадської ради при Вишгородській РДА

Сучасне громадське суспільство вимагає децентралізації влади. Участь громади у реформі місцевого самоврядування — невідворотна. З метою ефективної реалізації положень Закону України «Про очищення влади», забезпечення відкритості, прозорості та публічності у діяльності органів виконавчої влади, здійснення громадського контролю за їх діяльністю, оновлення громадських рад, утворених при органах виконавчої влади до 22 лютого 2014» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/688-2014-п), при Вишгородській РДА створено Громадську раду.
Представники профспілкових, підприємницьких, спортивних, ветеранських, «чорнобильських», правозахисних, благодійних громадських формувань і ЗМІ увійшли до складу Громадської ради з прозорою метою — окреслити основні соціальні та побутові проблеми усіх прошарків населення, взяти активну участь у їх розв’язанні місцевою владою: підказати шляхи та проконтролювати виконання планів і завдань.
На засіданні 26 січня на посаду голови Громадської ради висунули свою кандидатуру три претенденти. Кожен представив своє бачення мети, роботи, план діяльності і перспективи. Врешті головою Громадської ради більшістю голосів (а це п’ятнадцять із двадцяти) був обраний вишгородець Ігор Тихан. Ігор Миколайович — людина відповідальна і закохана у своє місто, бере активну участь у вирішенні соціально-побутових проблем нашого райцентру. Мудрий і розважливий. Властива йому дипломатичність — безумовно, неабиякий важіль формування спільної думки та ефективної співпраці з владою.
Тож щирі вітання новому очільнику Громадської ради та її членам, побажання плідної праці на благо суспільства: невідкладно реалізувати впровадження принципів відкритого урядування, відповідальності органів державної влади перед суспільством, підзвітності та підконтрольності громадянам.

Рада — не структура, а система взаємодії

Ігор ТИХАН, голова Громадської ради при Вишгородській РДА

Для нас головне — уміння чути один одного. Ми будуємо не структуру, а систему взаємодії між громадськістю і владою: не по вертикалі, а по горизонталі. Щоб люди, від яких є користь громаді, — пра-цю-ва-ли.