29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про черги в дитсадок, якого немає

Ольга МЕЛЬНИК, депутат міськради шостого скликання, спеціаліст відділу з гуманітарних питань

З метою забезпечення прав дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури вільного доступу до інформації про облік дітей для влаштування у дошкільні навчальні заклади міста Вишгорода виконавчим комітетом Вишгородської міської ради 18 грудня 2014 року прийнято рішення № 276 «Про запровадження загальної міської електронної реєстрації дітей для влаштування у дошкільні навчальні заклади м. Вишгорода». Надаємо відповіді на запитання батьків.
? Де можна записати малюка у дитсадок, і з якого віку треба ставати в чергу?
Діти, які народилися після 1 вересня 2014 року. Реєстрація до дошкільних навчальних закладів міста з 1 вересня 2014 року проводиться при виконавчому комітеті, безпосередньо у відділі з гуманітарних питань (каб. № 25, 1-й поверх адмінбудинку: м. Вишгород, пл. Т. Шевченка, 1).
Реєстрація — на 2017/2018 навчальний рік: тобто, ці дітки будуть зараховані до ясельної групи вже з 1 вересня 2017 року.
Дітки, що народилися раніше (до 01.09.2014). Ставати на чергу у дитсадках, як це було раніше. І ті черги велися і ведуться в дошкільних навчальних закладах завідуючими.
? Чи закріплені окремі вулиці чи квартали за певними дитсадками?
Щороку міські дитячі садки здійснюють облік дітей дошкільного віку за певними територіями (у вищезазначеному рішенні міськвиконкому і йдеться про затвердження поділу територій обслуговування дошкільних навчальних закладів щодо обліку дітей дошкільного віку та забезпечення їх дошкільною освітою в м. Вишгороді). Оскільки у місті цей розподіл здійснювався ще до розбудови мікрорайонів «ГАЕС», «Дідовиця», «Берізки», до введення в експлуатацію нових житлових будинків і комплексів, то виникла необхість уточнити та доповнити ці території.
Та й сам поділ на території умовний — насамперед через те, що у Вишгороді катастрофічно не вистачає місць у дитячих садках. І лише, коли побудуються нові дитячі садки, що конче необхідно, коли буде достатня кількість місць, — тільки тоді ця норма може стати догмою. На сьогодні це встановити дуже складно, тому що станом на 27.01.2015 р. на черзі в міські дитсадки вже зареєстровано 90 малюків.
Якщо ж говорити про норму наповнюваності — то неважко порахувати, скільки це груп. У групі раннього віку має бути не більше 15 дітей, в групі молодшого віку — не більше 20 дітей.
Фактично за п’ять місяців з початку нової реєстрації дітей у міські ДНЗ є вже 6 груп. Усього до 01.09.2017 р. їх буде 8-9.
Неважко передбачити, що проблема з недостатньою кількістю місць існуватиме до того часу, поки наші шановні депутати, мої колеги, не зрозуміють, що необхідно садочки будувати терміново!
І мені особливо прикро, що частина депутатського корпусу не переймається цими проблемами. Через їхнє «голосування» на черговій сесії міськради 5 грудня 2014 року — про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка до того була відведена під житлову забудову, під будівництво дитячого дошкільного комунального закладу в новому житловому комплексі «Ярославичі» на вул. Ю. Кургузова — питання залишилося у повітрі. А цей дитсадок міг би прийняти понад 300 дітей і надати нові робочі місця для вишгородців!..