29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Хто і як платитиме за харчування

Ольга МЕЛЬНИК, спеціаліст відділу з гуманітарних питань виконавчого комітету Вишгородської міської ради

У минулому році денна норма харчування складала 18,00 грн. Із них 50% фінансувалося з міського бюджету, а 50% — за рахунок коштів батьків. І коли дитина отримувала чорнобильське посвідчення, то ці батьківські кошти (50%) фінансувалися Чорнобильським фондом. Із 1 січня ц. р. встановлена денна норма харчування 20,00 грн, з яких 60 % вносяться за рахунок батьківських коштів, а 40% — за рахунок коштів місцевого бюджету.
У Державному бюджеті країни на 2015 рік не передбачені кошти на фінансування даної категорії (постраждалих від аварії на ЧАЕС — ред.). І саме тому з 1 січня 2015 року батьки оплачують харчування дітей в дитячих садках в розмірі 60% (у містах) чи 40% (у селах і селищах) від загальної вартості. Ця норма встановлена 29.12.2014 року змінами до Закону України «Про дошкільну освіту» та Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Просимо батьків свідомо поставитися до цих, дуже сподіваємось, тимчасових змін і своєчасно сплачувати за харчування діток, адже саме від цих коштів залежить якість харчування. Звертаємо увагу, що, відповідно до п. 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, відрахування дитини з ДНЗ державної та комунальної форми власності може здійснюватись у разі невнесення без поважних причин батьками чи особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Увага! Виконавчий комітет Вишгородської міської ради ухвалив звільнити повністю чи частково від сплати за харчування у міських ДНЗ:
дітей з багатодітних та малозабезпечених родин;
дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
дітей, які разом із батьками вимушені були виїхати зі свого постійного місця проживання у Донецькій і Луганській обл. та АР Крим;
дітей, батьки яких беруть участь у проведенні або загинули під час АТО.