31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Мінкульт внесе територію Межигірського монастиря, який мають намір відновити, до Держреєстру нерухомих пам’яток

Київ, 22 січня. ІНТЕРФАКС-Україна

http://ua.interfax.com.ua/news/press-conference/246223.html

Благодійний фонд «Покоління» має намір розпочати відновлення зруйнованого Межигірського Спасо-Преображенського монастиря, заявляє президент фонду Валерій Виговський.

«Межигірський монастир має свою давню славну історію… На жаль, на сьогоднішній день не залишилося жодної монастирської споруди, і в сучасного українця сама назва «Межигір’я» викликає асоціацію з помпезною резиденцією колишнього президента», — сказав він на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» в четвер.

В. Виговський зазначив: «Нещодавно було створено благодійний фонд «Покоління», який, передусім, сприятиме початку робіт із відновлення святині».

Минулого року на території Межигір’я встановили шестиметровий хрест.

«Віримо, що спільними зусиллями Межигірський монастир буде відновлено», — сказав президент благодійного фонду.

У свою чергу, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Всеволод Івакін пояснив: «Окрім комплексу монастирського, найцікавішою перлиною є саме те Межигір’я, яке сьогодні не забудовано (тобто майже готове для археологічних досліджень), ця місцевість здавна була заселена … з часів Трипілля».

Крім того, завідувач сектором набуття правового режиму об’єктів і територій, пов’язаних з охороною нерухомої культурної спадщини Міністерства культури Яків Діхтяр повідомив: «Міністерство культури розглянуло матеріали, підготовлені обласним центром щодо внесення цього об’єкта до державного реєстру. Ухвалено рішення — і найближчим часом міністром буде підписано наказ про внесення до Державного реєстру (Державного реєстру нерухомих пам’яток України — ІФ) цієї території як колишнього Межигірського Свято-Преображенського монастиря».

Після внесення Межигірського монастиря до Держреєстру його територія матиме статус пам’ятки археології. У Мінкульті також висловили сподівання, що відродження монастиря не буде перешкодою для наукових досліджень.

Межигірський Спасо-Преображенський монастир (православний жіночий монастир) існував до 1935 року в Межигір’ї — біля села Нові Петрівці (Київська обл.).