05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вторсировину — на потреби армії

VND

Влас. інф.

podyakaНапередодні новорічних свят правління громадської організації «Вишгород — наш дім» підбило підсумки благодійного проекту «Збери сміття — врятуй життя». Нагадаємо, що ця акція мала за мету зібрати макулатуру і кошти від реалізації паперових відходів спрямувати на потреби бійців АТО. Десять днів у грудні активісти приймали від небайдужих вишгородців старі газети, книги, картонні упаковки.
— Ми були відверто вражені патріотизмом наших земляків, — поділився своїми враженнями один з ініціаторів задуму Володимир Лісогор. — Коли люди дізнавалися, на які потреби підуть виручені за макулатуру кошти, то миттєво знаходили потрібні речі. Уявіть собі: Лариса Василівна Бикова (НА ФОТО) з вул. В. Симоненка в силу похилих років ледве ходить до дверей квартири, ледве говорить, але теж виявила бажання допомогти хоч чим-небудь.
Я не можу не згадати душевне поривання воєнної пенсіонерки Віри Михайлівни Васильчук з вул. Н. Шолуденка, щирість Ганни Олександрівни Іванової з вул. Б. Хмельницького, пані Альбіни з будинку № 11-а на вул. Кургузова, чудової господарки салону штор «Дісале» Олени Палєвої та багатьох інших добропорядних вишгородців. Усім цим людям доброї волі ми хочемо вручити подяки за підтримку нашого проекту.
Отже, за 10 днів акції було зібрано 4 360 кілограмів макулатури. Цю целюлозну сировину передано підприємству «Укрпромресурс» і отримано 7 194 грн.
З одного боку, сума начебто і серйозна, а з іншого — недостатня для закупівлі сучасного армійського обладнання. Саме тому на засіданні правління ГО «Вишгород — наш дім» було вирішено після новорічних свят із 17 січня продовжити цей благодійний проект. Тим більше, як засвідчили події, бажання вишгородців взяти участь у цій добрій справі перевершили всі сподівання. Відверто кажучи, волонтери навіть не очікували такої масової підтримки української армії, сплеску національної самосвідомості, почуття щирого патріотизму.
В задумах волонтерів організації — розширення рамок проведення акції. Передусім, акцент буде зроблено на співпрацю з учнівською молоддю. У школах міста побувають учасники бойових дій на Донбасі і, як то кажуть, з перших рук поінформують про ситуацію на Сході країни, розкажуть про окопне життя без прикрас.
Організатори не випадково пов’язують проект «Збери сміття — збережи життя» з міською проблемою екологічного довкілля. Чого гріха таїти, половину побутових відходів у контейнерах для сміття становлять вироби з целюлози.
Папір горить, гниє на смітниках. Лише з Вишгорода щорічно вивозиться на полігони понад 42 тис. куб. м твердих побутових відходів. З них — 20 тисяч кубів — це папір. За найскромнішими підрахунками — це 3 000 000 грн. Скільки ж мільйонів зникло на сміттєзвалищах за ці роки?
Утилізація вторинних ресурсів у місті — справжній Клондайк. Саме тому члени організації мають намір зайнятися збором пластикових пляшок і пластмас — і це має служити засобом підтримки нашої національної армії.
Отже, благодійний проект «Збери сміття — врятуй життя» — триває. Ласкаво просимо всіх патріотів-вишгородців приносити паперовий непотріб на пл. Шевченка неподалік пам’ятника страстотерпцям Борису і Глібу.