05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Навіть у найтемнішу пору життя буває яскравим

source1

source

Валентина ЯКОВЕНКО, методист ЦТ «Джерело»
ФОТО – Валентина ЧИСТЯК, «Вишгород»

Відкриття нової експозиції постійно діючої галереї, дитячі малюнки, живопис, ліплення, колажі, картини олійними фарбами, міні-концерт – такою була програма виставки дитячих художніх робіт «Black and White» («Чорне та Біле»). Її організатори і творці – студія творчості «Ра» (керівники Ольга та Олена Ралко) Вишгородського міського Центру творчості «Джерело».
Роботи студійців вражали ще у коридорі. Тут вони знаходитимуться постійно і їх можуть побачити всі бажаючі.
А в день виставки на твори своїх дітей та онуків, братиків і сестричок прийшло подивитися чимало люду. І тут, як кажуть, навмисне не придумаєш – перше відключення електроенергії. Не повірите – це не лише не зіпсувало захід, а навпаки – додало деякої таємничості та екзотики і навіть згуртувало всіх гостей. Тим більше, що у кожного в руках таке благо цивілізації як мобільний телефон, він же і мобільний ліхтар.
І поки при екзотичному освітленні розглядали дитячі роботи, ловили емоційну мову художнього керівника закладу Олени Сікорської, фотографувалися, гаряче підтримували оплесками виступи гуртка народного співу Валентини Демочко, яким акомпанував Віктор Туровський, з’явилося світло! Тож, як зауважила директор «Джерела» Наталія Кисіль, чорне та біле, добро і зло, світло і пітьма – завжди поруч, але життя навіть у найтемнішу пору дійсно буває яскравим!
Дорослі раділи за дітей і були вдячні керівникам студії. Адже Ольга та Олена Ралко – творча сімейна династія – зі своїми вихованцями протягом трьох місяців від початку навчального року потрудилися недаремно: робіт було багато – оригінальних, різнопланових. Це – «Гарні метелики», колективна робота (ліплення/ рельєф), «Сова на гілці» Германа Батрака (папір/олівець), «Дівчина з трояндою» Анни Степанової (декоративний розпис), «Гілочка з листям» Анастасії Ліпенко (аплікація/декоративний розпис), «Body art» Маргарити Демської (гуаш), «Лондон» Вікторії Матвієнко (пастель) та багато інших. Хоча Ольга Ралко вважає: «Діти займаються у студії не для того, аби стати художниками, а щоб перебувати у творчому процесі. І спасибі спонсору, який не вперше підтримує нашу студію, – генеральному директору ТОВ «КЕН-ПАК» Юрію Юрову».
Те, що під час заходу перепліталися різні види творчості, свідчило про тісну співпрацю джерельних колективів. В обрамленні художніх робіт, що розмістилися по периметру зали, звучали веселі пісні у виконанні «Домісольки» та «Спадкоємців переможців» Ганни Покровської, власну хореографічну композицію виконав вихованець Вероніки Манзюк Микола Заїка (Майкл Джексон), а Олена Ралко дебютувала як солістка…
Нехай живе творчість – в усіх її проявах! І тоді не буде місця негативу і депресії. Хочете пересвідчитись – приходьте до «Джерела».