03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Стара газета збереже життя

Дмитро ШКАРБУН

Ще 200 років тому Наполеон Бонапарт влучно зазначив, що «Народ, який не бажає годувати свою армію, незабаром буде вимушений годувати чужу». І дійсно, ще б трохи — і Україна годувала б і одягала російську армію. На щастя, не судилося.

Нову українську армію безпрецедентно в нашій історії постачає буквально весь народ України: від малого до старого. Волонтерські конвої без упину торують дорогу в зону АТО. Відрадно, що Вишгород не залишається осторонь цієї благодійної місії.
Широкого розмаху у місті набрала волонтерська акція «Збери макулатуру — врятуй життя». Власне кажучи, це збір макулатури від вишгородців. На виручені кошти волонтери купуватимуть для бійців АТО найнеобхідніші речі.
— Не кожна людина сьогодні може виділити гроші на допомогу армії, — розповідає член ГО «Вишгород – наш дім» Володимир Лісогор. — Особливо скрутно пенсіонерам. Але ми людям пояснюємо: досить того, що ви принесете старі газети, непотрібні брошури, книги, упаковку тощо. Люди охоче сприймають цю пропозицію. За короткий термін ми зібрали більше трьох тонн макулатури. Наша акція триває.
Акція, яку започаткувала громадська організація «Вишгород — наш дім», шляхетна в усіх відношеннях. По-перше, це екологічний момент. Замість того, що стосам паперу перегнивати на сміттєзвалищах, горіти в багаттях — ця сировина йде на вторинну переробку.
По-друге, на кошти за папір будуть придбані кровоспинні засоби, взуття, спальники, бронежилети та інше так конче потрібне оснащення в зоні АТО.
Перший етап акції засвідчив, що у нашому місті незліченна кількість людей із добрим серцем. Особливої подяки заслуговують член ГО Ю. Ткалич, працівники міськвиконкому Л. Гаврилко, Н. Унучко, апарат районної ради, фінансового відділу РДА, житлово-комунального господарства, зокрема, щира людина, головний механік М. Подакін, колектив дитячого садка «Сонечко», школа «Сузір’я» та її 10-А клас, податкова інспекція, редакція газети «Вишгород», пошта.
Як не згадати добрим словом підприємців В. Бондарука (МП «Експрес-Сервіс»), Н. Коцюрубу, А. Шоку, К. Соловйова, М. Ярошенка, О. Підлісного, рекламістів від BIG City Lights і О. Білоусова, керівника «Ультра ЛТД» В. Лазаренка, О. Полеву із салону штор «Дисале», порядних вишгородців Л. Березинець, Ж. Рисенко, Л. Савицьку, В. Балик, О. Палатну, Т. Бойко, В. Левченко та багато-багато інших сердечних людей доброї волі.
Початок корисної справи вже покладено. Життя показало, що цю акцію варто продовжити.
— В новому 2015 році наш проект набере ще більшого розмаху і масштабу, — поділився планами член ГО Дмитро Корнійчук. — Резерви по вторинній сировині дуже великі, а головне, що акцію гаряче підтримав широкий загал вишгородців.
Дивна річ, але виявляється, що стара пожовкла газетка може зберегти життя українського воїна.
Організатори акції планують детально відзвітувати про перший її етап. Тобто, оприлюднити цифри по зібраній вторинній сировині, розповісти, що саме вони придбали для гуманітарного конвою до зони АТО, де на пронизаних вітрами донецьких степах зимують наші хлопці.
Нехай завершиться ця війна, нікому не потрібне кровопролиття, але порох варто тримати сухим, інакше російські найманці не вгамуються.
Члени ГО «Вишгород – наш дім» щиро вітають усіх мешканців міста із новорічними святами! Їхні побажання – злагоди і тепла у кожній родині, міцного здоров’я, миру у державі.
Вони запевнюють вишгородців, що акція «Збери макулатуру — врятуй життя» — лише початок всеміського волонтерського руху. Є інші цікаві задуми, амбітні проекти, як допомогти нашій армії. Разом — армія і тил — непереможні!