28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Чорнобиль — пам’ять, Чорнобиль — попередження

2

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — автор, «Вишгород»

У Вишгородській райдержадміністрації вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Районна та міська влада запросили до участі у заході членів громадських чорнобильських організацій – громадського об’єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля» міста Вишгорода та Вишгородського району, районного осередку Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86», громадської благодійної спілки інвалідів «Онкочорнобиль».
28 років минуло з дня Чорнобильської катастрофи, але вона не померкла у нашій пам’яті – болем утрат, підірваного здоров’я, стертих з лиця землі населених пунктів щемить у серці кожного українця. А дата — 14 грудня — особлива тим, що саме у цей день 1986-го було завершено спорудження саркофага, поставлено ще одну крапку в подоланні техногенної катастрофи. І саме цей день став Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У великій залі адмінбудинку зібрались люди, через долю яких гірка Зірка Полин прокотилась бетонним катком, — ліквідатори аварії та вдови ліквідаторів. Як данину шани загиблим героям і героям живим вони адресували від зібрання корзину живих квітів до пам’ятника героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації В’ячеслав Савенок, виступаючи перед присутніми, подякував учасникам ліквідації за їхній подвиг, зазначив, що сьогодні громадські організації багато роблять для того, щоб підтримати сім’ї учасників ліквідації, допомогти ліками, надати гуманітарну допомогу. Він вручив керівникам громадських організацій Віктору Содолю, Ігорю Магалі та Віктору Лук’яненку Почесні грамоти.
Численні нагороди — грамоти райдержадміністрації, районної ради та міськради отримали й члени громадських організацій. Їх вручили голова районної ради Ірина Побідаш, т. в. о. Вишгородського міського голови Олексій Рачинський та начальник відділу з гуманітарних питань міськради Володимир Ткач. Від імені Вишгородського міського голови також була вручена матеріальна допомога ліквідаторам та вдовам ліквідаторів – більше 60 особам.
А серед нагороджених — Володимир Бровко, Костянтин Головань, Галина Герега, Ігор Косторжицький, Євгенія Данилова, Олег Ковтун, Микола Кахно, Юрій Круглик, Володимир Лагус, Петро Прилепа, Микола Шевченко та інші, хто протистояв у дні ліквідації аварії на ЧАЕС невидимому ворогу і заплатив за це своїм здоров’ям, хто втратив на цій «війні» своїх чоловіків.
У віночок вшанування живих і полеглих ліквідаторів органічно вплелися виступи працівників та аматорів районного Будинку культури «Енергетик» — Ірини Бези, Людмили Коваль та фольклорного колективу «Золотий вік». У їхніх виступах звучав щемливий біль за долю України і тверде переконання, що наша держава заслуговує на кращу долю.
… Чимало українців були на передовій у дні ліквідації аварії на ЧАЕС, своїм життям і своїм здоров’ям рятували не тільки земляків, а й громадян сусідніх держав. І сьогодні чорнобильські дзвони звучать набатом у кожному серці — ще раз нагадують про подвиг і мужність ліквідаторів, закликають нас бути відповідальними.