30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Повертайтесь додому живими!»

4

Валентина ЯКОВЕНКО,
методист ЦТ «Джерело»
ФОТО – Валентина ЧИСТЯК, «Вишгород»

Напередодні Дня Збройних Сил України у міському Центрі творчості «Джерело» відбувся святковий захід «Героям слава!» Кожен із його учасників віддав частинку свого тепла воїнам, які сьогодні захищають кордони України на Сході.
Наші земляки із зони АТО мали прибути на захід, але затрималися у дорозі. А от для бійців, які сьогодні там, голова благодійного фонду «З відкритим серцем у майбутнє» Ірина Шугайло, яка того дня з іншими волонтерами вирушала на Схід, записала відеопобажання від джерелят: «Повертайтесь додому живими! Ми вас чекаємо!»
Про це свідчив кожен виступ – актуальні патріотичні композиції у виконанні солістів колективу сучасного танцю «Flash» (керівник Вероніка Манзюк) Миколи Заїки і Маргарити Малої, колективу народного танцю «Джерельце» (його керівник Світлана Стащук задіяла вихованців молодшої, середньої і старшої груп, створивши авторську постановку, де сплелися і краса України, і щирість української душі, і міць наших захисників). І весь зал підняв долоні догори з побажаннями нашим воякам – аби кулі оминали, аби хлопці швидше повертались додому…
Українська пісня – щира, красива, життєстверджуюча – звучала у виконанні вихованців заслуженої артистки України Тетяни Халаш – Заріни Джунь, Вероніки Черткової та Олександри Тихан, яка впевнено переконувала, що «все буде добре».
Тільки дбаючі про свою землю діти могли так творчо підійти до проблеми довкілля, як це зробили вихованці шоу-студії мод «Фантазія» разом зі своїм керівником Олесею Клімовою (еко-показ одягу під назвою «Третя від Сонця»), і тільки люблячі свій край (колектив сучасного танцю «Pas de danse», керівник Катерина Барладян) – так танцювати, що ожила мелодія і справді аж запахло, мов улітку – матіолою, чорнобривцями, рутою…
Ще більшої емоційності додавала дійству автор задуму і ведуча вечора – художній керівник Центру творчості, актриса театру і кіно Олена Сікорська.
Вона запросила до слова Ірину Шугайло, яку бійці називають янголом-охоронцем. Молода тендітна жінка вже кілька разів разом із своїм чоловіком, залишаючи вдома двох дітей, вирушала у зону АТО. У дорозі вона нарівні з чоловіками сідає за кермо (її водійський стаж – 15 років).
Речі, куплені на кошти, що заробили вихованці «Джерела», виготовлені дітьми обереги, написані листи – все передала Ірина та інші волонтери фонду нашим бійцям (і землякам зокрема). «Найголовніше для них, – каже Ірина, – листи, малюнки, обереги – їх розглядають першими, а тоді вже – речі». І на відео діти побачили усміхнених солдат, почули слова вдячності дітям Вишгородського району.
«Ми повернемось. Усе буде добре», – кажуть наші хлопці. Але із засобів масової інформації діти знають, у якій смертельній небезпеці наші воїни знаходяться щодня, в яких умовах живуть холодної зимової пори. Тож гуртківці «Народних ремесел» та «Золотих ручок» приготували бійцям шоколад, прикріпивши до кожного власноруч зробленого з паперу кольорового метелика з побажаннями, а колектив «Джерельце» – запашний коровай (його замовили батьки дітей).
«Передайте солдатам, що їм є кого захищати», – сказала керівник студії «Золоті ручки» Олена Кольвах. І не лише тому, що діти піклуються про воїнів, а насамперед – бо кожен з них мріє про щасливе майбутнє, про родину, власний дім. Це відобразилось і у виставці робіт, які вихованці «Народних ремесел» за власними проектами виготовляли кілька уроків. У Дениса Музиченка – «Наше море» (Денис повертає Крим Україні – каже Олена Кольвах), у Антона Корабельникова – «Я люблю рукоділля», у Антона Рослова – «Вишгородський ліс», у Харитона Євграфова – «Наша родинна піч», у Миколи Заїки – «Українська хата». Денис Малишев виготовив композицію «Українське поле» – з яскравими маками, ніби краплинками крові на нашому стягу…
Своїх вихованців Олена Ростиславівна заохотила подарунками – журналами для рукоділля та скриньками для декупажу. Батьки подякували майстрині за золоті руки і велике серце: «Завдяки Вам наші діти виростуть справжніми патріотами, які берегтимуть дім і мир на Землі».
Про те, що Олена Кольвах об’єднує навколо себе дітей і дорослих, є душею великого колективу, говорила і майстриня, поетеса, почесний громадянин Вишгорода Ольга Дяченко. Її також привела до «Джерела» стежка добра. Відтоді тут створено Спілку майстрів народного мистецтва вишивки та ТО «Світлиця». І Ольга Дяченко принагідно дарує всім свої щирі мініатюри. Цього разу також:
Все творили тут майстри.
І не два їх, і не три,
Бо умільців так багато
Нам оце створили свято.
В них фантазія багата:
Навчать маму, навчать тата.
Побажаємо ж майстрам
Ще свята створити нам.
Але найголовніше, як зазначила директор Центру творчості Наталія Кисіль, у кожного з нас єдине бажання: і День Збройних Сил України, і всі інші свята і будні зустрічати в мирі.