06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Хто ЗА дитячий садок? Проти? Утримались?.. Рішення НЕ прийнято»

Під час засідання 41-ї сесії депутати голосували поіменно за два питання порядку денного:
1) Положення про архітектурну діяльність у м. Вишгороді;

2) побудову дитячого садка на вул. Ю. Кургузова, 1-а

Обидва — не було прийнято

Марина КОЧЕЛІСОВА

Засідання сорок першої сесії Вишгородської міської ради відбулось п’ятого грудня. Віктор Решетняк привітав присутніх з Днем Збройних Сил України. 29 депутатів хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого у зоні АТО Миколи Чердловського, мешканця Дніпропетровська, котрий останні три роки жив на вул. Кургузова, 4. Із Днем місцевого самоврядування привітала міський депутатський корпус голова райради Ірина Побідаш, яка вручила секретарю Вишгородської міської ради Марії Решетніковій Подяку голови Київоблради.

Із порядку денного було знято п. 1 (про затвердження на посаду першого заступника міського голови — через його відсутність на сесії) і п. 53 (через претензії Мінмолоді і спорту на 2 га земельної ділянки, на оренду якої просив дозвіл Позашкільний навчальний заклад «Київський Палац дітей і юнацтва»). Іще три пункти було знято за заявами громадян і через самовільне будівництво гаражів.
Депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за 9 міс. 2014 р.: по загальному фонду: доходи у сумі 25 940,8 тис. грн, видатки 24 913,6 тис. грн; по спеціальному: доходи у сумі 14 828,2 тис. грн (в тому числі бюджет розвитку у сумі 12 143,8 тис. грн), видатки у сумі 6 980,0 тис. грн (в тому числі бюджет розвитку у сумі 5 858,4 тис. грн). Затверджено було також доходи цільового фонду, які фактично надійшли станом на 30.09.2014, у сумі 304 626,46 грн та видатки у сумі 176 775,23 грн. Залишок невикористаних коштів цільового фонду станом на 30.09.2014 р. складає 443 303,30 грн. (Доповідала начальник фінансово-бухгалтерського відділу Наталія Сакевич).
Попри те, що профільна комісія не мала особливих запитань, депутати не затвердили Положення про архітектурну діяльність (доповідала начальник відділу містобудування та архітектури Тетяна Зайченко), хоча голосували тричі і насамкінець — поіменно.
Так само «у штики» сприйняли проект рішення, яким комунальному підприємству «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради» передавали в довгострокову оренду на 15 років земельну ділянку площею 6,8985 га для завершення будівництва об’єкта незавершеного будівництва та житлової і громадської забудови (в т. ч. комунальний дошкільний дитячий навчальний заклад площею 1,8196 га) на вул. Ю. Кургузова, 1-а.
Депутат Юрій Городиський нагадав, що без викопіювань, прикладених до матеріалів сесії, голосувати не бачить сенсу — і отримав запевнення врахувати це побажання від доповідача Олексія Рачинського, який, до речі, продемонстрував графічні матеріали.
Депутат Олександр Семенов прочитав звернення мешканців буд. 3-а і 3-б на цій вулиці (за його словами, 900 підписів).
У залі — під голосні обіцянки лягти під колеса бульдозерів, аби не дозволити вирубати дерева — також розповсюдили заяву, в якій закликали міський депутатський корпус не підтримувати продаж (?!) 1,8 га лісу, не переступати через здоров’я вишгородських дітей задля власних інтересів, заробляти кошти чесним шляхом. Представники вищезазначених будинків розставляли політичні акценти, закликали подумати про наслідки для екології взагалі та, зокрема, для їхніх будинків і лікарні, яку будували з порушеннями і де є проблеми. Врешті запропонували: збудувати дитсадок замість однієї з багатоповерхівок за лікарнею, під яку уже розчищено місце, або «освоїти» ділянки у центрі міста (будівлі технікуму за ВРГ «Інтелект» і колишнього ресторану, котлован між ГК «Гідромеханізатор» і школою «Сузір’я» та «свайні поля» біля учкомбінату та на пров. Прожекторному) або на вул. Набережній.
У гарячу дискусію вступила завідуюча ДНЗ «Сонечко» Тетяна Яковенко: «Ви знаєте, які у нас черги до ДНЗ? Знаєте, скільки заяв саме з Кургузова, 1 надійшло? За останні 3 міс. — понад 40 заяв. На Кургузова, 1 потрібні два дитсадки — і то терміново!»
Доповідач запропонував внести правки і голосувати лише за дитсадок (без житлової забудови), а головуючий — поіменне голосування. Потрібної кількості голосів це рішення не набрало. Натомість Центр психологічної реабілітації та розвитку дітей більшість депутатів підтримала і надала дозвіл КП «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міськради» на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду на 10 років земельної ділянки площею 0,60 га, розташованою на вул. Шкільній, для будівництва та обслуговування Центру.
Депутати розглянули та ухвалили відповідні рішення із 42 земельних питань (доповідав Олексій Рачинський), зокрема — змінили відсотки і термін оренди (із 49 на 15 років). У комунальну власність міста було прийнято від ТОВ «ДБК-партнер» об’єкти інженерної інфраструктури (зовнішню мережу господарсько-побутової каналізації) на вул. Київській — для подальшої передачі на баланс та в обслуговування на праві господарського відання ВМКП «Водоканал». Благоустрій (асфальтування на вул. Київській) доповідач — заступник міського голови Олександр Ростовцев — пообіцяв взяти під особистий контроль.
Насамкінець Олексій Момот озвучив звернення спортсменів — винести на розгляд наступної сесії міськради питання стадіону «Енергетик», а завідуюча ДНЗ «Ластівка» Галина Литвиненко подякувала тим депутатам, що проголосували за побудову нового дитсадка, а решті пообіцяла суворо дотримуватися норм і попередила, що їм варто подбати про влаштування своїх дітей/онуків у дитсадки поза межами Вишгорода.
Результати поіменного голосування див. на сайті Вишгородської міської ради www.вишгород.com.ua

Іван ЛАХТАРІН, начальник юридичного відділу:
— Проект рішення «Положення про архітектурну діяльність у м. Вишгороді» покликаний регулювати діяльність забудовників у нашому місті.
Рішення про зміну до договору оренди (а відповідно — договору суборенди) земельної ділянки — передбачало будівництво дитячого садка. Зауважу, що чинні редакції цих договорів передбачають виключно багатоповерхову житлову забудову.
Таким чином, у неприйнятті обох рішень насамперед були зацікавлені… забудовники, яким: а) не потрібні цивілізовані правила гри у містобудівній діяльності; б) вигідніше побудувати багатоповерховий будинок, аніж дитсадок.
Прикро, що деякі депутати, зокрема з юридичною освітою, цього не розуміють або роблять вигляд, що не розуміють, і голосують проти важливих для міської громади рішень.
Між тим, кількість скарг і заяв громадян з приводу функціонуючих «самбудів» все зростає. Ми маємо чітко уявляти, що споруджується і працює у місті. Необхідно, щоб міська громада контролювала договірні зобов’язання — від видання містобудівних умов через виконком (17 осіб) та внесення додаткових містобудівних обмежень сесією міської ради (36 депутатів і міський голова).

Олексій РАЧИНСЬКИЙ, заступник Вишгородського міського голови:
— Стосовно місця розміщення дитячих садків можу надати таку інформацію.
Крім вказаного місця на вул. Ю. Кургузова, запроектований дошкільний навчальний заклад на масиві «Берізки» (вул. Н. Шолуденка), але забудовник («Київсоцбуд») після здачі першого будинку призупинив будівництво. Земельна ділянка перебуває в оренді терміном на 15 років, а дитячий садок у цьому масиві по черзі забудови запланований після введення в експлуатацію другого будинку, зведення якого тільки розпочато.
Щодо будівельного майданчика біля школи «Сузір’я» можу сказати, що дана земельна ділянка теж перебуває в оренді, і міський голова провадить перемовини стосовно відновлення будівництва та можливості включення дитячого садка в план забудови.
Будівля колишнього ПТУ перебуває у власності підприємства «Бінат ЛТД», з яким теж ведуться перемовини щодо прибудованого до багатоповерхового будинку дитячого садка — за київським зразком.
Стосовно розмежування повноважень архітектури міста і району. Міський архітектор готує і погоджує питання, які знаходяться в компетенції виконавчого комітету міської ради, як його структурний підрозділ. Районний архітектор погоджує питання, які знаходяться в компетенції сесії міської ради.
Будь-яке виділення земельної ділянки у власність чи оренду погоджує тільки районний архітектор.
Депутати зробили велику помилку, що, не розібравшись у ситуації, не підтримали дане рішення. Воно — повністю законне.

Тетяна ЗАЙЧЕНКО, начальник відділу містобудування та архітектури:
— За чинним законодавством, державні адміністрації не мають права втручатися у власні повноваження громад у межах міста. Тому для розмежування повноважень і впливу громади на архітектурну забудову міста розроблено Положення про архітектурну діяльність у м. Вишгороді.
Цей регуляторний акт пройшов усю процедуру: був оприлюднений для обговорення на офіційному сайті міськради; зауважень районної архітектури, а також профільної комісії міськради — немає.
При підготовці проекту рішення був проведений ретельний моніторинг функціонування аналогічних відділів в інших містах районного значення, їх принцип роботи.
Хочу зазначити, що винесений на розгляд сесії проект рішення «Про архітектурну діяльність в місті Вишгороді» не стосується розширення повноважень відділу містобудування та архітектури Вишгородської міської ради. Повноваження у галузі містобудування та архітектури закріплені за виконавчим комітетом Вишгородської міської ради — відповідно до чинного законодавства України.
Основна мета такого рішення — врегулювання містобудівної, архітектурної діяльності в місті Вишгороді.
Відбудеться те, чого вимагає чинне законодавство, — розмежування обов’язків між відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Вишгородської районної державної адміністрації та відділом містобудування та архітектури Вишгородської міської ради.
Контроль за містобудівною діяльністю здійснюватиметься міською радою.
Рішення направлене також на ефективний контроль забудови міста з боку громадськості — за рахунок надання містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів, паспортів прив’язки тимчасових споруд рішенням виконавчого комітету, проект якого готує відділ містобудування та архітектури Вишгородської міської ради.
Право участі громадян, громадських організацій у прийнятті рішень щодо забудови та іншого використання території міста, відповідно до законодавства та процедур, реалізується шляхом: розгляду пропозицій і зауважень, поданих громадянами та організаціями у відповідному порядку, а також інших питань, що становлять громадський інтерес, на засіданнях Вишгородської міської ради та її виконавчого комітету з участю зацікавлених осіб.

Ольга МЕЛЬНИК, спеціаліст відділу з гуманітарних питань:
— Потужність чотирьох дитячих садків міста Вишгорода — 667 місць. Станом на 01.09.2014 р. (початок навчального року) у дошкільних навчальних закладах (ДНЗ) — 1302 дитини міста.
501 дитину ( на 8 груп при нормі 15 дітей) записали на 2015/2016 навчальний рік (це при нормі 120 вихованців), іще 455 ( на 7 груп при нормі 15 дітей) — на 2016/2017 навчальний рік.
Із 1 вересня 2014 року облік черги для дітей, які народилися після 01.09.2014 р. ведеться при виконавчому комітеті. На 2017/2018 рік уже взято на облік 55 діток. А попереду ще 9 місяців. Місць катастрофічно не вистачає.
Нагадаю, що, за санітарно-гігієнічними нормами, в ясельній групі має бути 15, у старших групах — 20 вихованців, а фактично їх там по 30-45 (це у 2,5 раза перевищує норму). Проблема ця виникла не одразу: останні 35 років у Вишгороді не побудовано жодного дошкільного навчального закладу.
Крім того, скажу, що ми звільнили від оренди частину приміщень у ДНЗ «Золотий ключик» та відкрили дві додаткові групи. У цьому ж дитсадку ще знаходиться Вишгородська районна спеціальна ЗОШ «Надія». Якби ж районна рада та адміністрація потурбувалися про окреме приміщення для дітей з особливими потребами школи «Надія», то можна було б відкрити ще дві додаткові групи! Але чомусь цю проблему районна адміністрація покладає лише на міську владу. Хоча у міської ради немає повноважень в питанні середньої освіти – це повноваження адміністрації.
Вишгородська міська рада прийняла програму підтримки інтелектуально-творчого розвитку дітей. Таким чином ми змогли укласти договір з дитячим центром розвитку «Абетка» та фінансувати перебування в цьому приватному закладі 14 дітей переселенців із зони АТО та дітей соціально не захищених категорій. У наступному році плануємо цю кількість дітей збільшити до 20. На сьогодні є ще значна кількість дошкільнят, які не влаштовані до дитсадків.
Цікаво, що депутати, які неодноразово підкреслювали, що приватні дитсадки та розвиваючі центри вирішують питання лише частково, тепер не проголосували за повноцінний дитсадок. А, крім природного приросту населення, у нас є ще й переселенці.
Вишгород потребує не одного, а кількох дитячих садків. І повноцінний дошкільний навчальний заклад слід будувати не на 0,20-0,40 га землі біля самої дороги. Існують установлені державою будівельні норми (ДБН).
Так, за ДБН (державними будівельними нормами), площі земельних ділянок дошкільних закладів, що розміщуються у житловій забудові, слід приймати з розрахунку на одне місце.
Залежно від кількості вихованців (від 80 до 350 — це від 4 до 20 груп), ця площа складає від 35 до 45 кв. м на одну дитину — тобто від 3 600 до 12 250 кв. м. На земельній ділянці мають передбачатися господарська та спортивно-ігрова зона, де водночас займаються ясельна та дошкільна групи (13,5 кв. м на одну дитину) а також групові майданчики (7,5-8 кв. м на одну дитину), розмежовані зеленою огорожею.
Тобто 1,8 га — якраз для дитсадка на 350-400 місць, який хоч якось розвантажить вщент заповнені ДНЗ міста.

Марія РЕШЕТНІКОВА, секретар ради:
— Вулична демократія та дешевий популізм. Тільки так я можу назвати поведінку окремих депутатів на засіданні останньої сесії міськради.
Маніпулюючи емоціями небайдужих до долі міста вишгородців, використовуючи активних громадян, деякі «народні обранці» просто-таки нацьковували людей на міський депутатський корпус, аби зірвати голосування з важливих для міста питань.
На відміну від невдоволених життям літніх людей, ці депутати добре знають, наскільки доцільне й потрібне архітектурне Положення, що дозволяє громаді контролювати діяльність забудовників у Вишгороді. Та вже з перших слів вони «закричали» проект рішення «Про архітектурну діяльність в місті Вишгороді» — жодних конструктивних зауважень чи пропозицій! Фактично звели нанівець роботу багатьох своїх колег та спеціалістів.
Судіть самі.
За схваленням більшості міського депутатського корпусу, рік тому утворено відділ містобудування та архітектури Вишгородської міської ради. Впродовж року проведено декілька конкурсних відборів на заміщення вакантних посад спеціалістів.
До плану роботи міської ради на 2014 рік включено затвердження регуляторного акта «Про архітектурно-будівельну діяльність у місті». Фахівці апарату виконавчого комітету міської ради вивчили досвід тих міст районного значення, що зуміли реалізувати цю ідею, вкотре проаналізували все законодавче поле навколо зазначених питань, розробили документ і в установленому законодавством порядку заздалегідь (за місяць до розгляду на черговій сесії) розмістили на сайті Вишгородської міської ради.
За весь цей період жодної пропозиції чи поправки не надійшло, у тому числі і від районного архітектора (це до того, що депутат Д. Новицький на засіданні 41 сесії переймався: мовляв, невідома його позиція з цього приводу).
А от деякі депутати досить плідно працювали над Положенням про архітектурну діяльність у м. Вишгороді. Так, депутат Л. Колєва внесла професійні правки та зміни, фахово — на рівні експерта — оцінила документ. Профільна комісія міськ-ради з питань стратегії розвитку міста, будівництва, транспорту та зв’язку одностайно його схвалила (не враховуючи голос голови комісії Д. Новицького — з причини його відсутності на засіданні).
А далі була сесія… і алогічна поведінка деяких депутатів (список поіменного голосування див. на офіційному сайті Вишгородської міської ради), які впродовж усього періоду забезпечували своїм голосуванням цей процес, а, дійшовши до фінішної прямої, занапастили справу.
Алогічно це ще й тому, що вся країна збагнула місце і роль місцевого самоврядування, що місцевим громадам потрібні додаткові ресурси і важелі впливу, що послуги мають бути максимально наближені до людей. А компанія міських обранців напередодні (!!!) Дня місцевого самоврядування позбавляє громаду міста взяти під свій контроль чи не найважливішу сферу в місті, щодо якої, особливо останнім часом, лунають зауваження і звинувачення!
Кулуарні виправдовування такої поведінки досить дивні: мовляв, не довіряю цьому виконкому і цьому голові. А хто створив «цей» виконком, хто має важелі впливу на роботу виконкому? Та ті ж депутати. Виходить, людині, яка одноосібно вирішує, довіряємо, а органу чи посадовим особам, яких обирали чи затверджували радою, — ні. Така ось логіка. Деструктивна. Нераціональна.
Прикро й те, що ми бачили у залі. Схвильовані й обурені, а вірніше сказати — обдурені, люди були не спроможні розібратися із ситуацією, вислухати аргументи, посилання на закони, пояснення фахівців.
Тому що вони прийшли вже підготовленими — висловити свою незгоду із місцем побудови дитсадка у новому кварталі «Ярославичі» (за Вишгородською ЦРЛ — ред.). Напередодні сесії по місту розклеїли листівки із закликами «захистити 1,8 га лісу».
Цинічне блюзнірство! Подивіться на дитячі садки, скажімо, у Бучі, — розташовані у лісі, серед багаторічних дерев.
Внесені до рішення правки присутніми у залі людьми не були сприйняті. Підбурені депутатами-«правоборцями», вони кричали, переходили на особистості, звинувачували всіх і вся, погрожували і фактично вчинили моральний тиск на інших депутатів, які навіть будівництво центру психологічної реабілітації та розвитку дітей підтримали не одноголосно.
Спасибі всім, хто мав мужність підтримати подальший розвиток соціальної інфраструктури міста.
Ганьба — решті вишгородських депутатів (особливо Д. Новицькому, О. Семенову, О. Баланюку, О. Момоту), які на словах — усі «за» контроль громади над архітектурною забудовою міста, за давно очікуваний дитсадок, та після їхнього «голосування» ні перше, ні друге рішення не прийнято. «Подякуймо» їм, вишгородці, за «послідовність», «чесність», «мудрість» і «любов до рідного міста»!

А садочки почекають?..

Олександр СЕМЕНОВ,
депутат Вишгородської міської ради шостого скликання

Відбулася чергова сесія міської ради. Серед інших питань, що розглядалися на засіданні, найбільш резонансним виявилася вирубка двох гектарів лісу за новим житловим масивом, що будується на вул. Кургузова (за районною лікарнею).
Мером було запропоновано віддати ці 2 га лісу забудовнику для нібито побудови дитячого садочка. При цьому питання ставилося так: «Ви що, проти дитячого садочка?!!»
І це після того, як усі чотири роки нашої каденції як депутати, так і прості жителі міста невпинно намагалися докричатися до мера: «У місті катастрофа з дитячими садками, діток нікуди водити, за вісім років вашого правління не збудовано жодного дошкільного дитячого закладу, а лише багатоквартирні висотки!»
Але нас не чули. І раптом – пропозиція: «Давайте віддамо забудовнику ще 2 га лісу!» Начебто під дитячий садочок – хоча при цьому відразу ж виникає безліч запитань:
— чи зручно буде батькам водити своїх дітей у садочок, розташований далеко від центру міста, між районною лікарнею та міським кладовищем, та ще й повз морг (іншої дороги немає)?
— сам факт вирубки двох гектарів дубів ще не означає, що після цього там з’явиться дитячий садочок, бо на його будівництво потрібно 50 млн грн. Де взяти такі кошти? Їх нема. Але ліс треба вирубати вже зараз!
— чому не збудувати цей садочок десь у центрі міста замість одного з довгобудів, які є у Вишгороді? Щоб і садочок був у зручному місці, і ліс зберегти, куди можна було б ходити відпочивати тим же діткам з батьками.
Відповіді на ці запитання немає. Просто ТРЕБА віддати чергові 2 га вишгородської землі. А депутатів спробувати посварити з жителями міста. Аякже, вони ж проти садочка!
Я заявляю – депутати ЗА будівництво дитячого садочка, а краще двох, бо один вже ситуацію не врятує! Але там, де це буде найбільш доцільно. І при тому — не чіпаючи ліс!
Крім того, місто має отримати гарантії того, що там буде саме садочок, а також знайти гроші для такого будівництва. Бо не так давно ми вже віддали міський стадіон (3,2 га), повіривши обіцянкам мера, що тут буде надсучасний спортивний комплекс, який, як тепер з’ясувалося, ніхто й не збирався будувати. А 3,2 га землі втрачено!
Найприкріше те, що частина депутатів, так званих «близьких» до мера, готові голосувати, не задумуючись, за будь-яке його рішення – хоч за вирубку лісу, хоч за дерибан громадського яхт-клубу, який 40 років ніхто не наважувався чіпати, а Віктор Олександрович з легкістю розпаював на 32 ділянки – і роздав своїм друзям! Кажуть, що деякі з «наближених» депутатів голосували за це зовсім не безкорисливо…
Та повернімося до садочка. Було боляче слухати завідуючих міськими дошкільними навчальними закладами, що прийшли на сесію: вони переконували, наполягали, щоб депутати підтримали будівництво дитячого садка, бо в них дійсно переповнені групи! Наполягали, не розуміючи, що ніхто його там будувати не збирається! Для цього на сьогодні немає жодних можливостей, у першу чергу — фінансових!
Просто треба відвести землю «потрібним» людям. А садочки? Десять років чекали — і ще почекають… Нехай про це болить голова вже у наступної влади…

Чому ми голосували ПРОТИ, УТРИМАЛИСЬ чи НЕ ГОЛОСУВАЛИ

Редакція звернулась до міських депутатів, які на засіданні останньої 41-і сесії не підтримали проект рішення про передачу двох га землі у лісовій зоні за лікарнею під забудову дошкільним навчальним закладам.
Депутати пояснюють, чому вони голосували проти, утримались чи не голосували зовсім за це питання.

Олександр СЕМЕНОВ:
— Я обома руками підтримую будівництво дитячих садків у Вишгороді, тому що ця проблема стоїть гостро вже впродовж, мабуть, років 8-ми. Та для цього зовсім не обов’язково вирубувати 2 га лісу, де відпочивають вишгородці.
Можна знайти відповідний майданчик набагато ближче до центру міста — де купа «довгобудів» з уже готовою інфраструктурою. Крім того, під будівництво цього садочка коштів у міському бюджеті зовсім немає, та на це уваги не звертають: головне — скоріше віддати землю в «надійні» руки!

Віктор ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ:
— Досить. Набудували обіцяних садочків за всі роки правління.
І цей там же буде побудований.
Коли я на зустрічах з Москаленком, Решетняком, Приходьком (де були присутні майже всі депутати) говорив, що це школи можна перевести на дві зміни, а з садочками так не зробиш, — про це і слухати ніхто не хотів. Хотілося б бачити конкретність і прозорість — проект, кошторисну документацію, звідки візьмуться кошти для побудови, а тоді вже можна і планувати, де його краще будувати.

Костянтин АНДРОЩУК
— Поки не будуть виділені кошти конкретно для будівництва дитячого садочка, віддавати землю не можна, враховуючи те, що ця лісова зона є місцем відпочинку вишгородців. В іншому випадку — існує висока ймовірність побудови на цьому місці чергової «висотки».

Володимир ШЕЛЕСТ
— Виконавчий комітет запропонував депутатам проект рішення для сесії міської ради, що змінює цільове призначення земельної ділянки та збільшує її площу для приватного підприємства. Кілька слів у дужках, що нібито говорять про будівництво комунального дитячого садочка, — тільки для спотвореної та заангажованої свідомості могли перевести дискусію розмови про приватний бізнес у мрію жителів Вишгорода про додатковий дитячий заклад. Тому схему про забудову лісу багатоповерховими будинками, прикриваючись іудиними сльозами про благо дітей, підтримувати не можна було ні за яких обставин.

Юрій ГОРОДИСЬКИЙ:
— Чому я не голосував за рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення Вишгородської міської ради № 32/17 від 09.03.2010 р. «Про затвердження комунальному підприємству «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради» технічної документації із землеустрою щодо оформлення договору оренди земельної ділянки»?
По-перше, тому, що вирубка лісу на цій території зустріла сильний та справедливий опір з боку громади. Подальша вирубка лісу з будь-якою, навіть найблагороднішою, метою є неприпустимою. В місті є земельні ділянки, де можна і потрібно зводити об’єкти інфраструктури (дитячі садочки, школи, міську поліклініку тощо).
По-друге, скажу відверто: після останніх років необдуманої забудови міста (та ж ділянка на Кургузова, внаслідок забудови якої вирублено ліс, руйнується районна лікарня, забудова спортивного майданчика на Київській тощо) в мене нема довіри до міського голови та виконкому. І нема гарантії, що там дійсно буде зведено дитячий садок. Ліс, звісно, виріжуть, але може скластися ситуація, що під приводом відсутності коштів будівництво садочка не почнуть, натомість побудують більш рентабельний черговий житловий будинок чи торговельний центр.

Дмитро НОВИЦЬКИЙ
— Хочу чіткого розуміння позиції при голосуванні депутатів з питання забудови зони відпочинку, що за лікарнею.
Спекуляція та маніпулювання цією ситуацією Решетняком та частиною депутатів, які підбурюють мешканців новобудов, — це банальна спроба завуалювати недолугість раніше ними ж прийнятих рішень. Коли менша частина депутатів звертала увагу на відсутність у проекті об’єктів соціальної сфери, у тому числі дитячих садочків, лунали гасла, що «головне — соціальне житло», що головне — забезпечити виконання державної програми. А спроба повернути здоровий глузд, звернувши увагу на зазначену проблему публікацією у газеті «Вишгород», не тільки не знайшла відгуку, але, як і зараз, спровокувала шалений тиск на депутатів.
Давайте зрозуміємо, про що мова: віковий ліс — улюблена зона відпочинку вишгородців. І це відображено в Генеральному плані Вишгорода, за який голосували депутати у 2011 році і в який, до речі, заборонено вносити зміни впродовж п’яти років.
Але… частина депутатів разом із мером вирішила по-іншому. Замість того, щоб будувати дитячі садочки у передбачених Генпланом місцях, втілюється спроба виділити земельну ділянку (через комунальне підприємство і на задоволення забудовників, які мали б вирішити питання будівництва дитсадочка в межах уже відведеного їм) на територіях, передбачених під майбутнє облаштування паркової зони.
Нагадаю, виконком разом із мером «програли» суд, за яким у третій черзі будівництва «Ольжин град» (зліва від адмінбудинку) забудовник мав би звести дитячий садочок ще, мабуть, у році 2010-му. Які тут коментарі… Можу запевнити: у Вишгороді є принаймні ще три місця для будівництва дошкільного навчального закладу (ДНЗ). Як кажуть, було б бажання…

Вишгороду потрібні ЧОТИРИ дитсадки — і НЕГАЙНО!

Плюс окремий дитсадок для багатоповерхівок на Кургузова, 1

Валерій ВИГОВСЬКИЙ,
депутат міськради шостого скликання

У Вишгороді — чотири комунальні дошкільні навчальні заклади. І всі чотири дитсадки, що у ясельних, що і дошкільних групах, — переповнені майже втричі.
Тому, вважаю, треба будувати не один, а хоча б ЧОТИРИ дитсадки загальною кількістю понад тисячу місць. І це, не враховуючи три тисячі мешканців нового кварталу «Ярославичі» (вул. Ю. Кургузова, 1-а). Для них потрібен іще один дитсадок щонайменше на 250 місць, адже квартири у новобудовах купують насамперед молоді родини з дітьми.
Що робити? Зосередитись на пошуку винних у тій ситуації, що склалася? Гадаю, це не є конструктивним. Тому що масові міграції населення із різних регіонів України на Київщину, ближче до столиці, почалися не сьогодні. Події у Криму, на Сході тільки додали гостроти.
Люди знають, хто винуватий у прорахунках на місцях. Не знімаю вини і з себе: за купою господарчих проблем на окрузі та у місті загалом — упустив таку важливу тему. Депутати обговорювали побудову дитсадків і школи у Вишгороді неодноразово, а от до конкретного вирішення так і не прийшли.
Та голос народу чуємо завжди. Днями ми разом із активістами Леонідом Буткевичем і Михайлом Кабаненком виїхали на місце (за Кургузова, 3-а і 3-б) — з графічними матеріалами, що надав «Координаційний центр».
Я спробував пояснити людям, що у Вишгороді наразі немає іншого місця для побудови дитсадка. Разом із ними прикинув, як без шкоди для довкілля та навколишніх будинків розпорядитися вищезгаданою територією 1,8 га.
Гадаю, 0,8 га варто відвести під зелену зону: спортивний, дитячий майданчики, освітлення, лавки, доріжки і т. інш. На дитсадок піде близько 1 га. Із них 20-25 соток (0,2 га ) — під двоповерхову будівлю, все інше — під майданчики, із практично повним збереженням лісового фонду.
На жаль, активісти залишилися категорично проти будь-якої забудови поряд із їхніми оселями. Та земля ж міська, це — спільна комунальна власність, тож пропоную всім вишгородцям висловитися з цього приводу.
Пишіть і телефонуйте у газету «Вишгород» (Б. Хмельницького, 2, тел.: 04596-5-27-25; електронна пошта vyshgorod.in.ua) і до міської ради (відділ з гуманітарних питань, тел: 04596-26-26-3), звертайтеся до мене як до депутата.
P. S. На мою думку, є можливість провести реконструкцію ДНЗ «Ластівка» — шляхом побудови нового корпусу на вільній від забудови території садка (за господарчим блоком) і розміщенням груп на території фруктового саду (0,25 га біля ЗОШ № 1). Таким чином іще понад 100 маленьких вишгородців (4 групи) будуть охоплені дошкільним навчанням.
Прошу вважати мою пропозицію офіційним депутатським запитом до фахівців і відповідальних осіб.
P. P. S. Щодо будівництва дитсадка вище школи «Сузір’я» (на цьому наполягали Л. Буткевич і М. Кабаненко) — згоден, але у найближчій перспективі сподіватися на це не можна. Тривалий час буде судова тяганина.
Та все ж можна спробувати врегулювати питання мирним шляхом із нинішнім орендарем — і міська рада просто зобов’язана ініціювати цей процес.