08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Теплі сонечка

2

Валентина ЧИСТЯК
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Третього грудня, у день нагадування людству про наш обов’язок перед дорослими і дітьми з особливими потребами, Вишгородська спеціальна школа «Надія» була переповнена гостями. Маленьке приміщення ледь уміщувало всіх, хто виявив бажання зігріти дітлахів теплом своїх сердець, добрими словами, порадувати подарунками.
Певна тиснява навпіл із позитивними емоціями і деяким хвилюванням учасників дійства була дуже помітною. Тож голова Вишгородської районної ради Ірина Побідаш після щирих побажань сказала і про те, що влада має подбати про кращі умови для учнів школи. Насправді це питання мусується уже не перший рік, але поки що в силу тих чи інших обставин залишається невирішеним.
А ось те, що школа має багато друзів, було очевидно. Цього дня сюди завітали заступник Вишгородського міського голови Олексій Рачинський, начальник гуманітарного відділу міськради Володимир Ткач, подарувавши необхідний для школи бойлер, начальник відділу освіти Світлана Чамро — з приладдям для уроків трудового навчання та образотворчого мистецтва, голова БФ «З відкритим серцем у майбутнє» Ірина Шугайло та учасник АТО, боєць 72-ї бригади Тарас Максименко із Демидова (сьогодні він — на реабілітації після травми хребта) — із солодощами.
Дізнавшись із газети «Вишгород» про те, що в «Надії» цього дня діти чекатимуть на гостей, прийшов до них майже дев’яностолітній мешканець міста Григорій Свищ. «Люблю дітей і весь наш народ», — каже Григорій Павлович. У його помешканні живуть сьогодні біженці зі Сходу України. А до теплих побажань він додав і круглу суму, аби на Новий рік у вихованців школи було солоденьке.
За традицією, до «Надії» завітали й учні інших навчальних закладів. Із ВЗОШ № 1 — Настуня Вініченко, Ліза Цюпа, Іра Німченко з піснею та спеціальним випуском газети у вигляді серця, яку підготувала творча група учнівського самоврядування. Заступник директора ВЗОШ № 1 Галина Петрук нагадала, що дитячі серця завжди відкриті до спілкування і запросила учнів «Надії» в гості до школи.
Разом із Настунею Еско (театральна студія «АТОС», керівник Ольга Хуторна, — Вишгородського міського ЦТ «Джерело») Діана Мережа (школа «Надія») показали мініатюру «Чарівна сметана». А вихованці київської гімназії «Пріоритет» підняли усім настрій запальними піснями та гостинцями від менших учнів — другокласників. Учні приїхали із заступником директора гімназії Людмилою Войтюк, яка тривалий час працювала у «Надії» завучем, в. о. директора і зробила значний внесок у становлення школи. Того дня у Людмили Петрівни був день народження. Від колег її привітала Марія Чух.
Вихованці «Надії» Ліза Осипенко, Олександр Зуров, Андрій Кучерявий, Армен Мартиросян, Валя Головчак, Владик Ковтун та інші разом з музичним керівником Тетяною Негоденко також підготували для гостей пісні та вірші. Кожного з дітей було представлено у відеопроекті «Наші діти — теплі сонечка».
Директор школи Володимир Тука, його заступник Лідія Шкурко щиро дякували гостям, які подарували дітям радість, відчуття впевненості рівних серед рівних.
Варто нагадати, що ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними.